Za nami pierwsze mecze reprezentacji Polski mężczyzn w koszykówce 3×3 na Igrzyskach Europejskich. Dziś Polacy zmierzyli się z reprezentacjami Niemiec i Estonii.

POLSKA 20:21 NIEMCY

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Do stanu 10-10 nikt nie wyrobił większej przewagi. Następna faza tego meczu należała do biało-czerwonych, którzy wyszli na prowadzenie 17:11. Niestety, jednak później nie było tak dobrze. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli Niemcy, którzy doprowadzili do remisu po 18. Wtedy skuteczne dwa rzuty za jeden punkt wykonali polscy zawodnicy i mimo kolejnych dogodnych możliwości do zamknięcia meczu, to tylko i wyłącznie nasi rywale rzucali skutecznie, wygrywając to spotkanie 21:20

POLSKA 21:17 ESTONIA

Mecz Polski z Estonią był starciem o pozostawienie sobie szans na awans z grupy.
Początek spotkania należał do Estończyków, którzy z minuty na minutę powiększali prowadzenie. Taki stan rzeczy miał miejsce do stanu 9:4, kiedy to nasi rywale osiągnęli limit sześciu fauli (po każdym kolejnym gwizdku dwa rzuty osobiste dla Polski). Od tego momentu to Polacy zaczęli dominować drużynę przeciwną i wyszli na czteropunktowe prowadzenie, które utrzymali do samego końca i pewnie wygrali mecz o wszystko wynikiem.