W pierwszym meczu 13. kolejki PlusLigi Ślepsk Suwałki podejmował u siebie wicemistrzów Polski, zespół Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Pomimo bardzo wyrównanego spotkania, to zespół z województwa opolskiego odniósł zwycięstwo, nie tracąc żadnego seta

Ślepsk Malow Suwałki:

Žiga Štern, Konrad Stajer, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Joaquin Gallego, Matias Sanchez, Mateusz Czunkiewicz (L)

Zaksa Kędzierzyn-Koźle:

Jakub Szymański, Andreas Takvam, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Dmytro Pashytskyy, Marcin Janusz, Erik Shoji (L).

Już na początku spotkania Ślepsk po asie serwisowym Filipiaka, wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, które jednak Zaksa błyskawicznie odrobiła, gdy z przechodzącej zaatakował Paszycki – 3:3. Podobna sytuacja miała miejsce kilka chwil później, ale to kędzierzynianie tym razem wyszli na nieznaczne prowadzenie, które błyskawicznie stracili i było po 6. Jednak chwilę później, po skutecznym kontrze Kaczmarka, znów mieliśmy dwupunktową przewagę zespołu z Opolszczyzny – 8:6. W środkowej fazie seta, dzięki asom zdobytym przez Halabe oraz Šterna, Suwałki uzyskały korzystny wynik – 17:15. Chwilę później Bednorz odpowiedział pięknym za nadobne i doprowadził do stanu po 20, co zapowiadało ciekawą końcówkę. Ostatecznie o wyniku tego seta zdecydował skuteczny kontratak Kaczmarka – 25:23 dla gości.

Bardzo dobry początek drugiej partii zaliczył Ślepsk, który wygrał pierwsze trzy akcję przy serwisie świetnie dysponowanego, lecz tylko w elemencie zagrywki Šterna. Suwałki od początku partii mieli trzykrotny przestój, gdzie kędzierzynianie zbliżali się na jeden punkt. Przy pierwszych dwóch takich sytuacjach – 10:9 oraz 14:13 dla Ślepska, Suwałki odbudowywali przewagę – 13:10 oraz 17:14. Po kilku akcjach przewaga zmalała znów do jednego punktu – 20:19 dla gospodarzy. Po ataku w aut Šterna cała strata gości została odrobiona w ostatnim możliwym momencie — po 24, więc mieliśmy set na przewagi. Partię skończył skutecznym blokiem Takvam – 32:30.

Przy 6:5 dla Kędzierzyna mieliśmy akcję tego spotkania. Wiele spektakularnych obron po jednej i drugiej stronie, bez wstrzymywania ręki w ataku ostatecznie zakończona atakiem Filipiaka. Bohater tej akcji chwilę później skutecznie zaatakował na kontrze i mieliśmy 9:7 dla Ślepska, który chwilę później powiększył prowadzenie do czterech punktów przy zagrywce Stajera – 12:8. Chwilę później skuteczną grą blok-obrona oraz skutecznych kontrach Zaksa wróciła do spotkania — po 13. Od tej pory do w zasadzie końcowych fragmentów seta mieliśmy grę na kontakcie. Dopiero po asie serwisowym Bednorza kędzierzynianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie – 23:21. Mecz zakończył blokiem Takvam – 25:23. MVP został wybrany Łukasz Kaczmarek z aż 25 punktami przy 70% skuteczności w ataku.

Ślepsk Malow Suwałki vs Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 30:32, 23:25)