Pierwsze medale na torze kajakowym na zalewie Kryspinów zostały rozdane! Reprezentanci Polski wywalczyli złoto i brąz, tym samym otwierając worek z medalami na Igrzyskach Europejskich w Krakowie!

“Atomówki” trenera Tomasza Kryka okazały się bezkonkurencyjne! Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto wystartowały już w środę — pewnie wygrywając poranne eliminacje i awansując do czwartkowego finału. Polki startujące w konkurencji K4 500 m przyzwyczaiły nas do sukcesów. Dzisiaj w finałowym biegu nie pozostawiły złudzeń swoim rywalkom i finiszowały z dużą przewagą! Tuż za nimi uplasowały się najgroźniejsze — Niemki i Dunki.

Po brąz sięgnęli kanadyjkarze — Norman Zezula i Aleksander Kitewski, startujący w kategorii C2 500 m! Biało-czerwoni z bardzo dobrej strony pokazali się już w środowych eliminacjach, przegrywając w nich jedynie z Czechami. W finałowym biegu prowadzili przez większość wyścigu, ale niestety w końcówce zostali wyprzedzeni przez osady Włoch i Hiszpanów.

Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak (C2 500 m) zakończyły rywalizację na 6. miejscu.
W finale B K2 500 m mężczyzn Sławomir Witczak i Jakub Michalski zajęli 3. pozycję.
Poranne i popołudniowe eliminacje w wykonaniu reprezentantów Polski:
  •  Oleksii Koliadych – C2 200 m – 2. miejsce — finał
  • Dorota Borowska – C2 200 m – 1. miejsce — finał (najlepszy czas obu wyścigów eliminacyjnych!)