Piłka ręczna plażowa: Reprezentacje Polski kończą turniej na 8. miejscu!

Po wczorajszych porażkach zarówno kadry męskiej, jak i żeńskiej w ćwierćfinale Igrzysk Europejskich w piłce ręcznej w wersji plażowej Biało-Czerwoni powalczyli o miejsca 5-8 w turnieju. Koniec końców, reprezentacje Polski ukończyli turniej na 8.miejscu.
Reprezentacja Polski spotkała się ponownie z grupowym rywalem, który jak dobrze pamiętamy, postanowił złożyć protest, przez co było trzeba dograć ostatnie 3 sekundy drugiej połowy. W ten sposób Biało-Czerwoni ostatecznie, zamiast wygrać 2:1, ulegli 0:2.
Drugie starcie z Norwegami było zupełnie inne. Pierwsza połowa to dominacja zespołu ze Skandynawii i wygraną różnicą 7 oczek. W drugiej odsłonie rywalizacji mecz był bardziej wyrównany, lecz ostatecznie nie udało się ugrać, chociażby jednego punktu meczowego. Pozostała nam walka o miejsca 7-8 w turnieju.
POLSKA 0:2 NORWEGIA  (12:19, 20:23)
 O 7. miejsce na turnieju Biało-Czerwoni zmierzyli się z Niemcami. W spotkaniu po raz kolejny nie zabrakło emocji, a o końcowym wyniku zadecydowała dogrywka, w której minimalnie lepsi okazali się nasi zachodni sąsiedzi. Polacy kończą turniej na miejscu ósmym.
POLSKA 1:2 NIEMCY (18:21, 24:20, 8:9)
Biało-Czerwone rozegrały bardzo dobry mecz z reprezentacją Portugalii. Niestety, nie zawsze dobre wrażenie przynosi zamierzany efekt. Pierwsza połowa padła łupem Polek, które zwyciężyły 23:18. Prawdziwe emocje przyszły w drugiej połowę, zakończoną minimalną wygraną naszych przeciwniczek (21:22). Zwycięzcę spotkania musiała wyłonić dogrywka, rozgrywana w serii “shout out”. Na nasze nieszczęście ponownie minimalnie lepsze okazały się Portugalki, które ostatecznie zagrają o 5. miejsce w turnieju. My z kolei zagramy o miejsca siódme bądź ósme.
POLSKA 1:2 PORTUGALIA (23:18, 21:22, 16:18)
W spotkaniu o miejsce siódme Biało-Czerwone zmierzyły się z Grecją. Pierwsza połowa padła łupem naszych przeciwniczek, które zwyciężyły różnicą 6. punktów. Druga połowa była niezwykle wyrównana. Niestety jednak zakończyła się ona triumfem Greczynek.

By |2023-06-22T21:11:38+02:002023-06-22|Piłka ręczna, Reprezentacje|0 komentarzy