Dzisiaj w ramach 16. kolejki PlusLigi zmierzyły się druga i czwarta drużyna w tabeli – Projekt Warszawa i Asseco Resovia Rzeszów.

W pierwszym spotkaniu obu zespołów w tym sezonie Warszawa pokonała rywali 3:1.

W dzisiejszym meczu to Rzeszów był górą.  Gospodarze przegrali na swoim terenie pierwszy raz od początku sezonu.

U gości zabrakło  Fabiana Drzyzgi, Toreya DeFalco i Jana Kochanowskiego. Pomimo tych braków (poza pierwszym setem) goście kontrolowali całe spotkanie.

Warszawiacy grali również w osłabieniu. Na boisku nie zobaczyliśmy dzisiaj Kevina Tillie i Jana Firleja.

Pierwszy set otworzyli gospodarze. Resovia popełniła kilka błędów i Warszawa zdołała odskoczyć na 14:9

Goście szybko się obudzili i niedługo potem Steven Boyer doprowadził do remisu 16:16

Gospodarze świetnie stawiali blok i zdołali odskoczyć na 20:16. Rzeszowianom trudno było się przebić i ostatecznie przegrali pierwszą część 25:23

W drugiej odsłonie Resovia wróciła odmieniona i odskoczyła na cztery oczka 10:6

Projekt zdołał doprowadzić do remisu i dalej walka toczyła się punkt za punkt.

Pod koniec tej partii Lou i Boyer zdobywali punkty w ataku, a Boyer zakończył set asem serwisowym.

W trzeciej części spotkania goście coraz mocniej dominowali nad gospodarzami.

W obronie rewelacyjnie sobie radził Zatorski, nie zabrakło również dobrych akcji ze środka.

Warszawianie mieli problemy z przyjęciem piłki. Za to u gości świetnie się spisywał pod siatką Kłos.

W ostatniej akcji tej części, po błędzie w polu zagrywki warszawian, goście wygrali kolejnego seta.

Czwarta odsłona zaczęła się dość równo 4:4

Po zagrywkach Louatiego rzeszowianie uciekli rywalom na 8:4

Mocną stroną gości była cały czas zagrywka i gra przy siatce.

Przy wyniku 17:13 gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Udało im się zbliżyć na kontakt.

Rzeszów jednak nie odpuścił i ponownie uciekł rywalom wygrywając ostatnią partię 20:25

Projekt: Igor Grobelny, Andrzej Wrona, Bartłomiej Bołądź, Artur Szalpuk, Yurii Semeniuk, Maciej Stępień – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Kowalczyk, Jędrzej Gruszczyński, Karol Borkowski.

Trener: Piotr Graban.

Asseco Resovia: Bartłomiej Mordyl, Łukasz Kozub, Yacine Louati, Karol Kłos, Stephen Boyer, Klemen Cebulj – Paweł Zatorski (libero) oraz Jakub Bucki, Michał Potera, Fabian Drzyzga, Adrian Staszewski.

Trener: Giampaolo Medei.

MVP: Stephen Boyer