Po ostatnim zwycięstwie nad reprezentacją Kuwejtu przyszedł czas na ostatni mecz rozgrywek o miejsca 17-24. Podopieczni Zygmunta Kamysa zmierzyli się z Japończykami i pewnie pokonali ich 28:22.

W pierwszej połowie spotkania w swojej grze biało-czerwoni nie zarysowali wyższości nad rywalami i do ostatnich minut walczyli o uzyskanie przewagi przed gwizdkiem kończącym pierwsze 30 minut gry. Ostatecznie udało nam się zdobyć bramkę i wyjść na jednopunktowe prowadzenie przed zejściem z boiska. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:11.

W drugiej części spotkania Polacy grali zdecydowanie lepiej, co przełożyło się na spokój w grze oraz na cały wynik spotkania. Biało-czerwoni uzyskali dużą przewagę podczas drugiej połowy i na spokojnie dowieźli ten wynik do końca. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 28:22 (16:11 w drugiej części spotkania).

Na rozstrzygnięcie ostatecznego miejsca trzeba będzie chwilę poczekać, albowiem swój mecz muszą rozegrać Norwedzy i Słoweńcy, którzy zaczynają o godz. 16.00.

POLSKA 28: 22 JAPONIA