Rywalką Polki w ćwierćfinałowym starciu była Viktoria Azarenka. Białorusinka w poprzedniej rundzie rozprawiła się w dwóch setach z Jeleną Ostapenko. Polka, również w dwóch setach, pokonała w 1/8 finału Jekatierinę Aleksandrovą.

Liderka światowego rankingu rozpoczęła ćwierćfinał od przełamania podania rywalki. Niestety, Azarenka od razu odpowiedziała przełamaniem powrotnym. Kolejne dwa gemy były wygrane przez zawodniczki do “0”, najpierw w taki sposób wygrała Azarenka, a po chwili odpowiedziała jej tym samym Iga Świątek. W ósmym gemie, przy stanie 4:3 dla Azarenki, Białorusinka miała okazję na to, aby przełamać podanie Igi. Na szczęście Świątek wybroniła się z opresji i po chwili wyrównała stan rywalizacji. W kolejnym gemie to Iga miała dwie szansę na to, by przełamać rywalkę. Udało jej się to i wyszła na prowadzenie 5:4. Następnie, przy swojej zagrywce, wygrała gema i zakończyła pierwszą partię wynikiem 6:4.

Drugi set był totalną dominacją Igi Świątek. Polka rozpoczęła partię od przełamania rywalki. Następnie stopniowo powiększała swoją przewagę. Iga nie oddała rywalce w drugim secie ani jednego gema. Co więcej, Azarenka zdobyła w drugiej partii tylko 8 punktów!

Iga Świątek w pewnym stylu awansowała do półfinału turnieju w Doha, w którym zmierzy się ze zwyciężczynią spotkania N. Osaka/K. Pliskova.

I. Świątek – V. Azarenka 6:4, 6:0