Magdalena Fręch wygrała 2:1 z Kazaszką Julią Putincew i awansowała do turnieju głównego turnieju WTA w Dubaju.

Magdalena Fręch w finale kwalifikacji do turnieju WTA w Dubaju mierzyła się z reprezentantką Kazachstanu Julią Putincevą. Początek spotkania był bardzo wyrównany, do pierwszego przełamania doszło w 5 gemie, Łodzianka została przełamana przy wyniku 3:2 dla rywalki. Następnie nasza rakieta nr 3 dwukrotnie przełamała przeciwniczkę i wygrała pierwszą partię 6:3.

W drugą partię lepiej weszła rywalka która dość szybko przełamała Fręch i objęła prowadzenie 3:1, w następnym gemie serwisowym Polka odłamała rywalkę i wróciła do rywalizacji w tej partii. Niestety radość trwała chwilę bo Putinceva już w następnym gemie serwisowym przełamała Polkę. Kazaszka prowadzenia 4:2 już nie oddała i wygrała seta 6:3

Trzeci i ostatni set był najbardziej wyrównany, obie zawodniczki pilnowały własnych gemów serwisowych i starały się grać bardzo starannie. Jako pierwsza szansę na przełamanie miała Putinceva ale ta sztuka jej się nie udała w 5 gemie w tej partii. Pierwsza szansa dla Fręch nastąpiła w 10 gemie gdy Polka miała zarówno piłkę na przełamanie jak jednocześnie piłkę meczową. Fręch szansę wykorzystała i zagra w drabince głównej.

W pierwszej rundzie turnieju w Dubaju zagra z Rosjanką Jekatierina Aleksandrowa. Oprócz wspomnianej Fręch w turnieju zagra również rozstawiona z numerem pierwszym Iga Świątek oraz Magda Linette.

Magdalena Fręch – Julia Putinceva 2:1 (6:3, 3:6, 6:4)