Alicja Bartnicka i Marek Pokwap wywalczyli brązowy medal Igrzysk Europejskich w Krakowie w rywalizacji mikstów. W spotkaniu o najniższy krążek uporali się z czeską parą Lukasem Flaksem i Gabrielą Zachową, którą pokonali 2:0. Jest to drugi medal w tej dyscyplinie na tegorocznych Igrzyskach.

Reprezentanci Polski przeszli zasadniczą część turnieju jak burza, nie doznając żadnej porażki, aż do spotkania o finał Igrzysk Europejskich. Najpierw pokonali francuski duet Lanche/Beyer 2:1. Następnie 2:0 rumuńską parę Dako/Ilyes, a na sam koniec zmagań w grupie D, również 2:0 pokonali Rodmana i Zustakovą ze Słowacji. Polacy się nie zatrzymywali. W ćwierćfinale po raz kolejny okazali się zdecydowanie lepsi, tym razem pokonali Neuholda/Steinbauer z Austrii, zwyciężając 2:0. Porażka przyszła dopiero w pojedynku z mistrzami świata.

W półfinale Polacy zmierzyli z serbską parą — Mają Umicević i Nikolą Mitro. Mistrzowie Świata, dzięki swojemu doświadczeniu zmuszali Biało-Czerwonych do prostych błędów, przez co w pierwszym secie wygrali bardzo wysoko (12:2). Drugi set był bardziej wyrównany, a o końcowym wyniku zaważył błąd niespełna 18-letniego Marka Pokwapa. Polak przy stanie 11:11 popełnił podwójny błąd serwisowy, przez co z wielkiego finału cieszyli się rywale z Serbii.

O brąz zmierzyli się z parą z Czech — Lukasem Flaksem i Gabrielą Zachową. Pierwszy set zwyciężyli Biało-Czerwoni (12:6). Początkowo w drugim secie zapowiadało się na powtórkę, bowiem rozpoczęli od prowadzenia 6:0. Później jednak do głosu doszli zawodnicy z Czech, którzy ze stanu 0:6, doprowadzili do wyrównania 10:10. Wtedy zespół z Polski wziął czas, a po nim udało się zdobyć dwa punkty, które zamknęły cały mecz. Tym samym Alicja Bartnicka i Marek Pokwap wywalczyli brązowy medal Igrzysk Europejskich w Krakowie, a że turniej ten zaliczany jest w randze Mistrzostw Europy, to zostali też trzecim najlepszym duetem na starym kontynencie.