Jedyny Polak w finałowej rywalizacji pięcioboistów nowoczesnych – Łukasz Gutkowski zajął 8 miejsce i uzyskał tym samym przepustkę na Igrzyska Olimpijskie do Paryża.

Od godziny 12 na terenach AWF Kraków mogliśmy oglądać rywalizację najlepszych pięcioboistów Europy walczących o medale Mistrzostw Europy w ramach Igrzysk Europejskich. Najlepsza “8” mogła również wywalczyć kwalifikację olimpijskie ale z zaznaczeniem, że tylko jedna dla danego kraju.

Panowie zmagania rozpoczęli po godzinie 15 od jazdy konnej. W tej konkurencji ze znakomitej strony pokazał się Łukasz Gutkowski, który był bezbłędny i zgarnął 300 punktów na swoje konto. Biało-Czerwony do drugiej konkurencji jaką była szermierka przystępował jako lider całej rywalizacji. W drugiej części zawodów nasz reprezentant zajął 6 miejsce (21 wygranych, 14 porażek) z 232 punktami. Polski pięcioboista dalej był wysoko sklasyfikowany bowiem przed pływaniem zajmował 3 lokatę. W rywalizacji na pływalni Łukasz Gutkowski startował w ostatniej serii. Polak dystans 200 metrów pokonał w czasie 2;05.48 co dało 14 pozycje i 300 “oczek” do całego dorobku naszego reprezentanta. Popularny “Gutek” do ostatniej części zawodów przystępował na 6 miejscu ze strata zaledwie 6 sekund do lidera Marvina Doug z Wielkiej Brytanii. Polak przez cały bieg utrzymywał swoje tempo ale nadrabiał na strzelnicy, gdzie uzyskał 6 czas. Finalnie Biało-Czerwony zakończył na 8 miejscu zdobywając dzięki temu kwalifikację olimpijską do Paryża !