Dziś nasze panie stanęły do walki o podium Igrzysk Europejskich w piłce nożnej plażowej. O brązowym medalu musiały zadecydować rzuty karne.

Po pierwszej tercji to Polki, za sprawą celnego strzału Katarzyny Nowak prowadziły 1:0. W kolejnej tercji czerwoną kartkę zobaczyła Wiktoria Kaczmarek i zaraz po tym ze strzału wolnego gola zdobyły Portugalki. Nie cieszyły się długo z gola, bo jeszcze w tej samej minucie celny strzał oddała Dominika Dewicka, wyprowadzając nas na prowadzenie w drugiej tercji. Po pierwszej minucie trzeciej części gry Polki straciły bramkę, tym samym Portugalki doprowadziły do remisu.

Dogrywka nie przyniosła żadnych goli stąd o wyniku starcia zadecydowały rzuty karne. W serii rzutów karnych to Portugalki okazały się lepsze (3:0). W pierwszej próbie jedenastkę zmarnowała Kornelia Okoniewska. Jako druga podeszła Wiktoria Słowy, która przymierzyła obok bramki. W trzeciej serii ponownie niewykorzystany karny – tym razem przez Dagmarę Suskiewicz. Loteria rzutów karnych okazała się dziś dla nas nieszczęśliwa i to Portugalki sięgnęły po brąz, my obeszliśmy się smakiem znajdując się na miejscu tuż za podium.

Polska: Banaszkiewicz, Bednarska, Sobal, Gozdek, Świt
Portugalia: Marreiros, Toscano, Flores, Gomes, Silva

Polacy zakończyli igrzyska na 8. miejscu po przegranej z Ukraińcami 2:3. Po pierwszej, jak i po drugiej tercji widniał bezbramkowy remis. Dopiero trzecia partia ustaliła wynik meczu. Na prowadzenie wyszliśmy pierwsi za sprawą Mateusza Kiklaisza. W 29. minucie po rzucie rożnym nasze prowadzenie podniósł Witold Ziober. Niestety nie cieszyliśmy się zbyt długo, bo jeszcze w tej samej minucie rywale strzelili bramkę kontaktową. W ostatnich minutach meczu straciliśmy dwie bramki – w 35. minucie padł pierwszy gol z główki, a w 36. ponownie Maksym Voitok trafił do naszej siatki.

Polska: Marciniak, Kiklaisz, Baran, Ziober, Jesionowski
Ukraina: Poslavskyi, Voitok, Borsuk, Voitenko, Pashko