Weronika Antoszczyk i Klaudia Szczęśniak wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Europy juniorów w skokach na trampolinie. Jest to jedyny polski krążek w zakończonym wczoraj czempionacie, rozgrywanym w Guimaraes.

Antoszczyk i Szczęśniak w kwalifikacjach skoków synchronicznych zajęły 9 miejsce. Polki miały sporo szczęścia, ponieważ była to ostatnia lokata dająca awans do finału. Udział w decydującej rozgrywce zapewniła im nota 79.420. Jednak dopiero w finale Biało-Czerwone pokazały, na co je tak naprawdę stać. Weronika Antoszczyk i Klaudia Szczęśniak z wynikiem 44.350 zajęły 3 miejsce, przegrywając tylko z Gruzinkami oraz (nieznacznie) Azerkami. Słabsze noty miały m.in. zawodniczki z Bułgarii, czy Niemiec.

Jednak nie tylko nasza dwójka w skokach synchronicznych wystąpiła w finale. 6 miejsce w kwalifikacjach podwójnej mini trampoliny zajęła Nadia Płonka. Jej występ w decydującej fazie to historyczny wynik. Po raz pierwszy Polska miała swojego przedstawiciela w finale.

W kwalifikacjach trampoliny indywidualnie 11 miejsce zajął Bartłomiej Wiśniewski, a 15 był Jakub Tran Van i oboje awansowali do półfinału. Do finału przejść się już nie udało. Wiśniewski w półfinale był 16, a Tran Van 18.

Natomiast wśród seniorów do półfinału przeszła Nicole Tujaka, zajmując 21 miejsce.  W kolejnym starcie spadła o jedno oczko, co oczywiście nie dawało szans na finał.