Już po pierwszym meczu z walki o awans do turnieju głównego Elite 16 w Gstaad odpadła nasza jedyna żeńska para. Gruszczyńska/Wachowicz musiały uznać wyższość duetu z USA Scoles/Flint przegrywając z nimi po tie-breaku.

Kolejnym przystankiem cyklu Beach Pro Tour było szwajcarskie Gstaad, gdzie od środy do niedzieli najlepsi siatkarze plażowi walczą o cenne punkty do rankingu. Na liście startowej mamy również dwa Biało-Czerwone duety. Z racji wysokiego miejsca w rankingu światowym Michał Bryl oraz Bartosz Łosiak rywalizację rozpoczną od turnieju głównego. Natomiast Jagoda Gruszczyńska w parze z Aleksandrą Wachowicz o udział w turnieju głównym musiały powalczyć w dzisiejszych kwalifikacjach. Polki w pierwszej rundzie trafiły na duet z USA Julię Scoles/Betsi Flint.

Gruszczyńska/Wachowicz 1-2 (11:21, 21:17, 8:15) Scoles/Flint (USA)

Spotkanie lepiej weszły nasze siatkarki, które wygrały trzy pierwsze piłki (3:0). Amerykanki zdołały zmniejszyć straty do jednego punktu (5:6) ale wtedy Polki ponownie ruszyły do ataku. Biało-Czerwone zdobywały pojedyncze punkty przy swojej zagrywce odskakując dzięki temu rywalkom. Na przerwę techniczna oba duety schodziły przy prowadzeniu Gruszczyńskiej/Wachowicz 13:8. Nasze reprezentantki konsekwentnie powiększały swoje prowadzenie finalnie wygrywając pierwszą partię 21:11 !

Drugiego seta też lepiej otworzyły Polki, które szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Niestety przeciwniczki zza oceanu sprawnie zniwelowały straty doprowadzając do remisu 9:9. W kolejnych akcjach oglądaliśmy wyrównaną grę z obu stron, a wynik przez dłuższy czas utrzymywał się w okolicach remisu. Końcowy fragment seta należał już do Amerykanek, które wygrały 21:17 doprowadzając do tie-breaka.

Początek decydującej odsłony meczu był wyrównana, a obie pary szły punkt za punkt (6:6). Niestety od tego momentu Scoles/Flint zaliczyły serię 7 punktów zdobytych z rzędu. Polki nie zdołały już wrócić do meczu finalnie przegrywając 8:15 oraz całe spotkanie 1-2.

Z kolei Michał Bryl/Bartosz Łosiak już w fazie grupowej trafili na: Pedro Solberg (Brazylia), Krou/Gauthier-Rat (Francja) oraz parę z kwalifikacji. Pierwszy mecz polskiej pary zaplanowany jest jutro na godzinę 8:00.