Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal w kayak crossie podczas pierwszego dnia Mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim. Po raz pierwszy rozdano medale w tej konkurencji.

Kayak cross, czyli inaczej slalom ekstremalny to nowa konkurencja olimpijska. Stawką eliminacji nie był jedynie awans do ćwierćfinału, ale i medale. Po raz pierwszy na Mistrzostwach Europy rozdane zostały krążki dla najszybszej trójki właśnie w eliminacjach. Najlepsza polska zawodniczka w kajakarstwie górskim, Klaudia Zwolińska zajęła w nich 2 miejsce z czasem 56,59s. Najlepszy rezultat wykręciła Szwajcarka Markx – 56,37s. Trzecie miejsce, a zarazem brązowy medal wywalczyła Francuzka Prigent. Druga z Polek – Dominika Brzeska zajęła 35 miejsce. Natomiast wśród panów najszybszy był Czech Pringis, srebro zdobył Brytyjczyk Dickson, a brąz Szwajcar Dougoud. Biało-Czerwoni nie zachwycili. 29 lokatę zajął Michał Pasiut, 33 był Mikołaj Mastalski, a 35 Tadeusz Kuchno.

Jutro Zwolińska powalczy o kolejną medalową zdobycz. Odbędzie się faza pucharowa w kayak crossie, a więc kolejno ćwierćfinały, półfinały oraz finały. Na piątek zaplanowano dzień wolny, w sobotę rozdane zostaną medale w K1, natomiast w niedzielę w C1.