Iga Świątek pokonała w półfinale turnieju WTA 1000 w Rzymie Amerykankę Coco Gauff. Tym samym Polka awansowała do finału i zagra o kolejny tytuł w tym roku!

Biało-Czerwona wciąż pozostaje bez straty seta w turnieju. Mecz z Coco Gauff zakończył się zwycięstwem 6:4, 6:3 po niecałych dwóch godzinach gry. Polka w Rzymie zagra o swój trzeci tytuł w historii tej imprezy oraz dwudziesty pierwszy w WTA.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla raszynianki, która została szybko przełamana i przegrywała na starcie 0:2.  Świątek wróciła do gry w trzecim gemie przełamując Gauff,  a następnie wygrywając swój serwis i doprowadziła do wyrównania (2:2).  Na kolejne przełamanie w pierwszym secie trzeba było czekać aż do dziewiątego gema gdy Polka wykorzystała fakt, że Amerykanka  jest gorzej dysponowana. Liderka światowego rankingu do gema serwisowego na set podeszła niezwykle spokojnie, z chłodną głową i opanowaniem pewnie wygrała pierwszą partię 6:4.

Drugi set rozpoczął się niezwykle spokojnie dla obydwu tenisistek, które pewnie wygrywały swoje serwisy do stanu 2:2. W piątym gemie drugiego seta Polka przełamała kolejny raz w tym spotkaniu Gauff i wyszła na prowadzenie (3:2). Podczas siódmego gema tego seta nasza rakieta numer jeden miała dwie kolejne piłki na przełamanie serwisu Gauff, ale tym razem rywalka wyszła z opresji i wygrała z trudem tego gema (4:3). Jedyne trudności jakie Polka miała przy swoim serwisie w drugiej partii miały miejsce w ósmym gemie. Coco Gauff miała piłkę na przełamanie Polki i doprowadzenie do wyrównania, na szczęście raszynianka obroniła ją, a następnie wygrała gema utrzymując prowadzenie (5:3). Dziewiąty gem drugiego seta był ostatnim jaki kibice w Rzymie ujrzeli w tym półfinale. Polka ponownie przełamała Gauff i wygrała drugiego seta 6:3, a całe spotkanie 2:0.

Iga Świątek w wielkim finale zmierzy się z wygraną drugiego półfinału pomiędzy Aryną Sabalenką i Daniele Collins.

Iga Świątek – Coco Gauff: 2:0 (6:4, 6:3)