Wczorajszą porażkę Biało-Czerwoni udanie zrekompensowali dzisiaj kibicom wygrywając bez większych problemów z reprezentacją Ukrainy 4-0! To spotkanie było jednym z etapów przygotowawczych do zbliżającej się Ligi Narodów.

Pewna wygrana Polaków nad reprezentacją Ukrainy

W drugim meczu towarzyskim tegorocznego sezonu Biało-Czerwoni podejmowali w sosnowieckiej ArcelorMittal Park reprezentację Ukrainy. Trenerzy obu drużyn umówili się dzisiaj na zagranie 4 setów. Początek meczu był dosyć nerwowy w naszym wykonaniu co wykorzystali rywale wychodząc na prowadzenie 7:4. Jednak Polacy szybko poprawili błędy w swojej grze i po chwili mieliśmy remis 8:8. Nasi siatkarze kontynuowali dobra grę powiększając przewagę do różnicy trzech “oczek” (13:10). Jednak Ukraińcy w końcówce wrócili do gry niwelując straty do zaledwie jednego punktu (19:20). Ale końcówka należała już do Polaków, którzy wygrali premierową odsłonę meczu 25:21.

Początek drugiej partii był bardzo zacięty i przez dłuższy czas oglądaliśmy grę punkt za punkt. Przerwali to rywale zza wschodniej granicy, którzy po ataku Ianchuk wysunęli się na prowadzenie 13:10. Jednak już po chwili na tablicy wyników mieliśmy ponownie remis (14:14). Od tego momentu znowu wynik oscylował wokół remisu. Natomiast końcówka była pod kontrolą naszego zespołu, który po ataku Butryna wygrał także drugiego seta 25:21.

W trzecim secie Nikola Grbić zdecydował się na zmiany i tym samym na parkiecie zobaczyliśmy między innymi Bartosza Bednorza czy Marcina Komendę. Pierwsze piłki podobnie jak w poprzednim secie były wyrównane, gdzie żadna ze stron nie była w stanie wypracować przewagi nad rywalami. Dopiero podopieczni Raula Lozano po skutecznym ataku wyszli na prowadzenie 13:10. Ukraińcy przez chwilę trzymali nas na niewielkim dystansie. Jednak po ataku po skosie Karola Butryna Biało-Czerwoni doprowadzili do remisu 17:17. Od tego momentu ponownie oglądaliśmy bardzo zaciętą grę zatem o zwycięstwie w trzeciej partii musiała zadecydować gra na przewagi. W decydujących akcjach skutecznie punktowali Bednorz oraz Śliwka dzięki czemu Biało-Czerwoni wygrali 26:24.

Ukraińscy siatkarze byli rozbici co wykorzystali Polacy błyskawicznie wychodząc na prowadzenie 4:1 po skutecznym bloku Poręby. W kolejnych akcjach nasi siatkarze pewnie kończyli swoje akcje dzięki czemu utrzymywali bezpieczny dystans nad przeciwnikami. Od wyniku 11:6 Biało-Czerwoni zanotowali serię 4 punktów zdobytych z rzędu tym samym prowadząc już 15:7. Do końca seta podopieczni Nikoli Grbića kontrolowali przebieg meczu finalnie wygrali 25:15 oraz cały mecz 4:0!

Polska – Ukraina 4-0 (25:21, 25:21, 26:24, 25:15)

Polska: Śliwka, Łomacz, Butryn, Szalpuk, Jakubiszak, Poręba oraz Hawryluk (Libero) Trener: Nikola Grbić

Ukraina: Drozd, Ianchuk, V. Shapoval, J. Semeniuk, Yevstratov, Kisilyuk oraz Boiko (Libero) Trener: Raul Lozano