Magda Linette na 3. rundzie zakończyła udział w turnieju singlowym Wimbledonu. Przygody z londyńskimi kortami jednak jeszcze nie kończy, ponieważ czeka ją rywalizacja w deblu.

Rywalką Linette była Szwajcarka Belinda Bencic – 14 zawodniczka rankingu WTA. Magda rozpoczęła mecz od wygranego gema serwisowego. Następnie miała okazję przełamać Bencic, jednak nie wykorzystała break-pointa. Szansy na przełamanie nie zaprzepaściła za to Szwajcarka, której pozostało konsekwentnie wygrywać gemy przy swoim serwisie. Polka w pierwszym secie miała jeszcze kilka break-pointów, jednak żadnego nie wykorzystała. W 9 gemie została przełamana po raz drugi i przegrała seta 3:6.

W drugiej partii Biało-Czerwona miała szansę wyjść na prowadzenie przy serwisie Bencic. Szwajcarka jednak się wybroniła, a później to ona rządziła na korcie, wygrywając 5 gemów z rzędu. Linette piłki meczowe przy stanie 0:5 i własnym serwisie jeszcze obroniła, ale już w kolejnym gemie rywalka zakończyła mecz.

Magda Linette – Belinda Bencic 0:2 (3:6, 0:6)