Magda Linette w parze z Amerykanką Bernardą Perą wygrały w 1/16 finału debla z duetem niemiecko-polskim Tatjaną Marią oraz Katarzyną Piter 2:0.

Już przed rozpoczęciem tego spotkania było wiadomo, że jedna z Polek będzie mogła się cieszyć z awansu do 1/8 finału. Padło na Magdę Linette, która wraz z Perą po dobrej godzinie gry odesłała z kwitkiem Marie i Piter. Oba sety zakończyły się takim samym wynikiem 6:3.

W inaugurującym z nich to Linette i Pera jako pierwsze miały szansę na przełamanie, ale nie wykorzystały breakpointa. To czego nie potrafiły zrobić Amerykanka i Polka udało się w trzecim gemie Marii i Piter. Chwilę później Linette i Pera odłamały kończąc czwartego gema przy pierwszej możliwej okazji. Kolejny i zarazem ostatni w tym secie odbiór podania przyszedł w szóstym gemie. To właśnie dzięki niemu duet polsko-amerykański mógł ostatecznie święcić tryumf 6:3 korzystając z drugiego setbola.

W drugim secie przełamywały już tylko Linette i Pera nie dopuszczając do żadnych breakpointów ze strony przeciwniczek. Polka i Amerykanka były bliskie odebrania serwisu w trzecim gemie, ale końcowo musiały poczekać na to trochę dłużej. Najpierw przełamały w piątym gemie, a później, po pięciu breakpointach w dziewiątym, żeby ostatecznie znów wygrać 6:3 i w całym meczu 2:0.

W 1/8 finału Magda Linette i Bernarda Pera zmierzą się z Brytyjkami Naiktha Bains oraz Maią Lumsden.