Polscy siatkarze na Mistrzostwach Świata U21 mieli na swoim koncie zwycięstwa z Indiami oraz Kanadą. Dzisiaj niestety po tie-breaku musieli uznać wyższość Bułgarów.

Zarówno Biało-Czerwoni, jak i Bułgarzy do dzisiejszego meczu podchodzili z kompletem sześciu punktów. Pierwszego seta po wyrównanej walce zwyciężyli nasi rywale, natomiast kolejną partię, którą rozstrzygnąć musiała gra na przewagi zapisali na swoje konto Polacy. W trzecim secie Bułgarzy szybko odskoczyli naszym siatkarzom na kilka punktów i tej przewagi już nie oddali, pewnie wygrywając do 17. Na szczęście Biało-Czerwoni doprowadzili do tie-breaka. Decydujący set do stanu 6:6 był wyrównany, ale wtedy rywale odskoczyli na 10:6, wygrywając ostatecznie tie-breaka do 11, a cały mecz 3:2.

Polska 2:3 Bułgaria (23:25, 28:26, 17:25, 25:22, 11:15)

Polska: Śliwka, Majchrzak, Kufka, Nasevich, Kubicki, Olszewski, Hawryluk

Mimo porażki Polacy zagrają w kolejnej fazie turnieju.