Futsalowe reprezentantki Polski zakończyły zmagania w turnieju towarzyskim w chorwackim Porecu na drugim stopniu podium. Polki w wielkim finale po raz drugi okazały się słabsze od Włoszek, ulegając 2:3.

Reprezentantki Polki po wyjściu z grupy z drugiego miejsca trafiły na nieprzewidywalne Finki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem – 2:2. Dopiero po zmianie stron Polki po świetnie rozgrywanych stałych fragmentach gry przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zwyciężając finalnie 4:2, meldując się w finale turnieju towarzyskiego w chorwackim Porecu.

W niej Biało-Czerwony po raz drugi rywalizowały z Włoszkami. Rywalki w nieco ponad minutę dwukrotnie znalazły sposób na zdobycie bramki, dzięki czemu po zaledwie 4′ prowadziły już 2:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Niestety, straty poniesione w pierwszej części rywalizacji okazały się zbyt trudne do nadrobienia. Na domiar złego, Włoszki w 22 minucie strzeliły na 3:0, zamykając tym samym mecz. Polki do końca walczyły o jak najkorzystniejszy wynik, a na listę strzelczyń wpisała się Julia Szostak, a na 51 sekund do końca do siatki trafiła Agata Bała, ustanawiając wynik spotkania na 2:3.

Nasze Panie zatem nie powtórzyły sukcesy przed rokiem, gdzie okazały się najlepsze w Chorwacji. Co ciekawe, oba pojedynki z Włoszkami zakończyły się dokładnie takim samym rezultatem.

Finał turnieju towarzyskiego w chorwackim Porecu:

WŁOCHY — POLSKA 3:2 (2:0)

Bramki: Renatinha 3′, Rafaela Del Maz 4′, Sara Boutimah 22′ – Julia Szostak 29′, Agata Bała 40′