Reprezentacja Polski w piłce nożnej przegrała drugi mecz grupowy na EURO 2024! Polacy przegrali 1:3 z reprezentacją Austrii i praktycznie stracili szansę na wyjście z grupy!

Początek meczu zdecydowanie należał do Austriaków. Nasi rywale szybko przypieczętowali to bramką, bo już w 9 minucie drogę do siatki znalazł Gernot Trauner. Obrońca uderzył głową, wykorzystując bierność polskiej obrony. Biało-Czerwonym udało się wyrównać za sprawą Krzysztofa Piątka i do przerwy wynik brzmiał 1:1. Nadal mieliśmy spore nadzieje. Niestety reprezentacja Austrii wypunktowała nasze błędy w obronie w drugiej połowie meczu. W 67 minucie bramkę zdobył Christoph Baumgartner, natomiast w 77 z rzutu karmego trafił Marko Arnautović. Biało-Czerwoni po porażce 1:3 mają już tylko matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej. Najpierw trzeba liczyć na zwycięstwo Holandii z Francją, a następnie pokonać Trójkolorowych. Brzmi to jednak mało realnie.

Polska 1:3 Austria

Bramki: Piątek 30′ – Trauner 2′, Baumgartner 66′, Arnautović 78′

Polska: Szczęsny – Bednarek, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski, Piotrowski (46. Moder), Slisz (76. Grosicki), Zalewski, Zieliński (87. Urbański) – Buksa (60. Świderski), Piątek (60. Lewandowski).

Austria: Pentz – Posch, Trauner (59. Danso), Lienhart, Mwene (63. Prass) – Seiwald, Grillitsch (46. Wimmer) – Laimer, Baumgartner (80. Schmid), Sabitzer – Arnautović (81. Gregoritsch)