Zakończyła się kolejna edycja rozgrywanego w Polsce zapaśniczego Memoriału Władysława Pytlasińskiego. W turnieju przeznaczonym dla zawodników walczących w stylu klasycznym Biało-Czerwoni zdobyli grad medali i zwyciężyli w klasyfikacji generalnej!

Złoty Bernatek!

Najwięcej powodów do radości spośród Biało-Czerwonych ma występujący w kategorii do 72 kg Mateusz Biernatek. Polak zanotował trzy zwycięstwa, a w pokonanym polu pozostawił kolejno: Henrika Dahlena (Szwecja), Aleksa Razora (Ukraina) oraz Adomasa Girgaliunasa (Litwa) i sięgnął po złoty medal!

Srebro dla Krawczyka, Bednarza i Salimova

Z dobrej strony zaprezentowali się również: Dominik Krawczyk, Patryk Bednarz (77 kg) i Maribek Salimov (63 kg). Wszyscy trzej panowie dotarli do finałowych pojedynków w swoich kategoriach wagowych. Dominik w kluczowym starciu uległ Acoscie Yasmaniemu i zdobył srebrny medal. Podobny scenariusz miał miejsce w przypadku Patryka. Drugi z Polaków przegrał starcie z faworyzowanym Akzholem Makhmudovem (Kirgistan) i również sięgnął po srebrny krążek. Srebro wywalczył też Maribek, który po zaciętej walce uległ Georgijovi Tiblilowi (Serbia).

Sześć brązowych medali!

Biało-Czerwoni aż sześciokrotnie stawali na najniższym stopniu podium. Sztuki tej dokonali:

• Szymon Szymonowicz (87 kg)
  • Islam Aliev (87 kg)
  • Igor Zakharczuk (82 kg)
  • Michał Tracz (63 kg)
  • Gracjan Jedut (60 kg)
  • Grzegorz Kunkel (67 kg)

Polacy zakończyli 67. Memoriał Władysława Pytlasińskiego z dorobkiem 10 medali (1 złoty, trzy srebrne, 6 brązowych), co pozwoliło im na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przed zawodnikami z Ukrainy i Kirgistanu.