Reprezentacja Polski w rugby 7 kobiet nie zagra na Igrzyskach Olimpijskich. W półfinale turnieju kwalifikacyjnego Polki przegrały z Chinkami.

Ćwierćfinał: Polska – Hongkong

Dzisiejsze zmagania rozpoczęły się od ćwierćfinałów. Polki zmierzyły się z reprezentacją Hongkongu. Po wyrównanym początku meczu w 3 minucie Natalia Pamięta minęła rywalkę i zaprezentowała swoje umiejętności szybkościowe. Następnie dobre podanie na skrzydło dostała Ilona Zaishliuk, a  kolejne punkty przed przerwą dołożyła Oliwia Krysiak. Na półmetku nasze dziewczyny prowadziły 19:0. Po przerwie autorkami przyłożeń były: Zaishliuk, Pamięta oraz Martyna Wardaszka, a mecz zakończył się wynikiem 36:0.

Półfinał: Polska – Chiny

Półfinałowe starcie z Chinkami zapowiadało się emocjonująco, ale faworytkami były nasze rywalki. Po 2 minutach gry żółtą kartkę otrzymała Anna Klichowska, co oznaczało opuszczenie boiska przez Polkę na 2 minuty. Niestety Chinki to wykorzystały. Następnie Yu Hu uciekła Sylwii Witkowskiej i było już 0:12. Przed przerwą po znakomitej akcji punkty z przyłożenia zdobyła Natalia Pamięta, a podwyższyła Julia Druzgała. Niestety Polki znów zostały ukarane 2 minutami osłabienie, tym razem faul zanotowała Druzgała. Biało-Czerwone ponownie zapłaciły za to stratą punktów. Do przerwy wynik brzmiał 7:19. W drugiej połowie uskrzydlone Chinki dołożyły kolejne przyłożenia, a spotkanie skończyło się wynikiem 7:40. Niespodzianki nie było, Polki poza igrzyskami.

W finale kwalifikacji olimpijskich Chinki pokonały 24:7 Kenijki i to one dołączają do olimpijskiego grona.

Mecz o brąz: Polska – Czechy

Na zakończenie turnieju Biało-czerwone zagrały jeszcze mecz o brąz, w którym pokonały Czeszki 33:14. Przyłożenia dla naszej drużyny zdobyły: Oliwia Krysiak, Ilona Zaishliuk, Anna Klichowska (dwukrotnie) i Julianna Schuster. Niestety to spotkanie nie miało już żadnej stawki.

Reprezentacje w rugby 7 kobiet, które wystąpią na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu:

Australia, Brazylia, Kanada, Fidżi, Francja, Wielka Brytania, Irlandia, Japonia, Nowa Zelandia, RPA, USA, Chiny.