Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z kadrą Francji w swoim ostatnim spotkaniu na EURO 2024! Gola dającego punkt dla naszej reprezentacji zdobył Robert Lewandowski który wykorzystał rzut karny!

Polacy przystępowali do dzisiejszego spotkania ze świadomością odpadnięcia z EURO 2024 jako pierwsi. Nasza kadra pragnąca osiągania kolejnych celów tym razem miała na horyzoncie by po raz pierwszy w historii skończyć duży turniej z zerowym dorobkiem punktowym. Naszymi rywalami byli Francuzi czyli wicemistrzowie świata, ale formę Trójkolorowych należy traktować z takim samym entuzjazmem jak gra naszego bloku obronnego w ostatnich latach.

Polacy przez pierwsze 30 minut grali z Francją jak równy z równym, gdyby mistrzostwa trwały tylko pierwsze dwa kwadranse prawdopodobnie walczylibyśmy do końca o wyjście z grupy. Niestety podobnie jak w pozostałych spotkaniach naszej kadrze zabrakło “paliwa” i dominacja Francji z każdą minutą była coraz większa. Dobrze w pierwszej połowie wyglądał młody Kacper Urbański, najlepszą sytuację dla naszej reprezentacji zmarnował natomiast Robert Lewandowski. Kapitan naszej kadry będąc niepilnowanym w polu karnym dostał idealne dośrodkowanie, ale nasz najlepszy snajper przestrzelił głową obok bramki. Głównym bohaterem pierwszej połowy a nawet całego spotkania był jednak Łukasz Skorupski który kilkukrotnie uratował nasz zespół przed stratami bramek i doprowadzał do prawdziwej furii kapitana Francji Kyliana Mbappe.

Francja wyszła na prowadzenie w drugiej połowie za sprawą wykorzystania przez Mbappe rzutu karnego. Prekursorem całego zajścia był nierozważny faul Jakuba Kiwiora który paradoksalnie w pierwszych dwóch spotkaniach był naszym najlepszym defensorem. Dzisiaj natomiast obrońca Arsenalu co chwilę popełniał błędy w ustawieniu i notował proste straty. Polacy jednak się nie poddali i szukali szans na doprowadzenie do remisu. Szansa na wyrównania pokazała się w 77 minucie gdy nadepnięty w polu karnym Francji był Karol Świderski. Do rzutu karnego podszedł Robert Lewandowski który podobnie jak przed dwoma laty w Katarze wykonywał jedenastkę na “raty”.

Polacy w meczu o honor zdobyli punkt dający dalej ciągłość, że na każdym turnieju zdobywamy przynajmniej symboliczne oczko. Francja natomiast spadła na drugie miejsce w grupie. Polacy najgorzej zaprezentowali się z liderem grupy Austrią a najlepiej z trzecią drużyną w naszej grupie Holandią.

Polska – Francja: 0:0 (1:1)

56′ Mbappe (Rzut karny) – 79′ Lewandowski (Rzut karny)