Iga Świątek pokonała Amerykankę Sofię Kenin 2:0 (6:3, 6:4) i awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu.

Dzisiejsze starcie było drugim bezpośrednim starciem obu zawodniczek. Oba dotychczasowe mecze zakończyły się zwycięstwem Polki. Po raz ostatni na korcie spotkały się w styczniu podczas Australian Open. Wtedy reprezentantka Polski wygrała 7:6, 6:2.

Mecz od wygranego gema serwisowego rozpoczęła Świątek. Polka wprawdzie już na początku musiała bronić break pointa, jednak dzięki dobremu serwisowi zdołała udanie rozpocząć to spotkanie. Kolejne gemy były zależne od dyspozycji serwisowych zawodniczek oraz od ich returnów. Wiele punktów kończyło się szybko wygraniem punktu po dobrym podaniu lub właśnie returnie. Ostatecznie trzy następne gemy zakończyły się przełamaniem i na tablicy wyników było 3:1 dla reprezentantki Polski. Po gemach z dużą ilością break pointów (w pierwszych czterech gemach było ich aż 8), nastąpiła faza meczu, w której obie tenisistki dość pewnie wygrywały swoje podania, nie dając sobie nawzajem szans na przełamanie. Ostatecznie po 37 minutach Iga Świątek zapisała seta na swoje konto.

Początek drugiej partii zdecydowanie należał do serwujących zawodniczek, bowiem pierwsze trzy gemy były wygrane do “0”. Aż do stanu 3:3 nie oglądaliśmy przełamań w tym secie. Gdy serwowała Kenin, Polka miała dwa break pointy, by objąć prowadzenie w drugiej partii. Świątek wykorzystała drugą okazję, a po chwili wygrała swoje podanie i prowadziła 5:3. Amerykanka zdołała jeszcze wygrać gema serwisowego, jednak liderka rankingu chwilę później zamknęła mecz, wygrywając swoje podanie bez straty punktu.

Kolejną rywalką Polki będzie Brytyjka Francesca Jones lub Chorwatka Petra Martic.

Dla Świątek to udane rozpoczęcie turnieju. Polka mimo braku gry w turniejach na trawie w tym sezonie liczy na dobry występ w Wimbledonie, szczególnie pod nieobecność jednej z najgroźniejszej rywalki, Aryny Sabalenki.