Reprezentacja Polski do lat 18 kobiet, w ramach trzeciej kolejki Mistrzostw Europy, zmierzyła się z reprezentacją Bułgarii. Obie reprezentacje wygrały swoje dwa pierwsze mecze na tym turnieju. Polki pokonały Węgry i Litwę, w obu meczach 3:0. Bułgaria pokonała 3:0 Niemki, oraz 3:1 reprezentację Turcji.

Biało-czerwone idealnie weszły w to spotkanie. Polki zdobyły sześć punktów z rzędu na samym początku meczu. Kilka chwil później przewaga reprezentantek Polski była jeszcze większa (9:1). Bułgarki miały spory problem, aby odrobić większą część strat do polskich siatkarek. Udało im się to, dopiero przy stanie 16:7 dla Polski, zdobyły wtedy 5 punktów z rzędu. Najbliżej wyrównania reprezentantki Bułgarii były przy stanie 20:18 dla Polski. Na szczęście, chwilę później, Polki zdobyły trzy punkty z rzędu i prowadziły już 23:18. Rywalki nie zdołały już odrobić tej straty i pierwszy set zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych 25:21.

Druga partia rozpoczęła się od niezwykle wyrównanej gry obu zespołów. Minimalnie lepsze były jednak Bułgarki, które od początku seta, aż do stanu 15:15 non-stop minimalnie prowadziły. Polki, po raz pierwszy, wyszły na prowadzenie dopiero przy wyniku 18:17. Chwilę później reprezentantki Bułgarii wyrównały, najpierw na 19:19, a następnie na 20:20. Końcówka seta należała jednak do reprezentacji Polski. Polki od stanu 20:20 straciły tylko jeden punkt, i zwyciężyły drugą partię 25:21.

Trzeci set był, niestety, dużo gorszy w wykonaniu biało-czerwonych. Bułgarki szybko wyszły na trzy punktowe prowadzenie (3:0), a następnie skrupulatnie je powiększały. Decydującym momentem trzeciej partii była punktowa seria Bułgarek, która trwała od wyniku 7:4 do wyniku 15:4. Tej straty, Polki, niestety, nie były w stanie odrobić i przegrały tą partię 21:25.

Czwarta partia rozpoczęła się już zdecydowanie lepiej dla polskich siatkarek. Polki prowadziły na początku seta 5:1. Bułgarkom udało się wyrównać stan rywalizacji dopiero przy wyniku 12:12. Od tego momentu gra była niezwykle wyrównana, żadna z drużyn nie była w stanie “odskoczyć” przeciwniczkom na więcej niż 2 punkty. Biało-czerwone musiały najpierw bronić piłki setowej, na szczęście skutecznie. Następnie, przy wyniku 25:24, miały piłkę meczową. Niestety Bułgarki wybroniły się z opresji. Chwilę później Bułgarki miały piłkę setową, którą niestety wykorzystały. O losach tego spotkania musiał więc zadecydować tie-break.

Niestety, od samego początku, tie-break układał się lepiej Bułgarkom. Rywalki szybko wyszły na prowadzenie, którego nie oddały, aż do końca seta i zwyciężyły 15:7.

Polska – Bułgaria 2:3 (25:21, 25:21, 21:25, 26:28, 7:15)

Biało-czerwone zmierzą się jeszcze w fazie grupowej z reprezentacjami Niemiec, Grecji, Turcji oraz Finlandii.