Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn do lat 22 pokonała 3:0 Węgry w 2. kolejce fazy grupowej mistrzostw Europy! Tym samem Biało-Czerwoni już zapewnili sobie awans do półfinału rozgrywek!

Turniej rozgrywany w Holandii Polacy zaczęli od zwycięstwa 3:0 nad Hiszpanią. Dziś nie dali szans Węgrom wygrywając ponownie w 3 setach. Na zakończenie fazy grupowej zmierzą się z gospodarzami zawodów jutro o 19:30, lecz już teraz mają zapewniony awans do najlepszej “4”!

W mecz dużo lepiej weszli Biało-Czerwoni, którzy po raz kolejny udowadniali, że nie zamierzają mieć litości dla rywali (4:0). Rywale popełniali wiele błędów, a z czasem nasza przewaga wzrosła do dziewięciu punktów (15:6). Mecz toczył się pod pełną kontrolą Polaków. Przy stanie 24:15 piłkę setową wykorzystał Jakub Majchrzak.

Drugi set zaczął się bardziej wyrównanie (2:2). Jednak niedługo później podopieczni Dariusza Luksa przejęli kontrolę nad przebiegiem spotkania (15:11). Polacy ponownie dążyli do wysoko wygranego seta. Tak też się stało, a ostatecznie wygrali oni do 14.

Dopiero w trzeciej partii Madziarze byli w stanie na dłużej nawiązać walkę (7:8). Jednopunktowa róźnica utrzymywała się długo (16:15). Na szczęście końcówka należała do Biało-Czerwonych, którzy zamknęli partię przypieczętowując swoje zwycięstwo.

Polska – Węgry 3:0 (25:15, 25:14, 25:21)

Polska: Jakub Majchrzak (14), Kamil Szymendera (9), Kajetan Kubicki (4), Tytus Nowik (2), Piotr Śliwka (12), Jakub Nowak (7), Maksymilain Granieczny (L) oraz Damian Biliński, Igor Zawadzki (3), Mateusz Kufka.

Węgry: Andor Boldizsar (5), Kristof Kovessy, Olivier Kecskemeti (2), Jozse Szalai (6), Peter Varga (1), David Czuczlavicz (1), Zaombor Torok (L) oraz Daniel Fenyvesi (L), Balint Garan (1), Barnabas Fenyvesi (3), Bence Bogdan.