Reprezentantki Polski w ostatnim spotkaniu Mistrzostw Europy do lat 20 w koszykówce uległy Słowenkom, 65:74, kończąc turniej na wysokiej, szóstej pozycji. Najwięcej punktów dla Biało-Czerwonych zdobyła Karolina Ułan – 20.

W spotkaniu o 5. miejsce rozgrywanych na Litwie Mistrzostw Europy do lat 20 reprezentantki Polski zmierzyły się ze Słowenkami, które pokonały wczoraj wysoko Turczynki – 82:53.

Lepiej w mecz weszły Słowenki, bowiem prowadziły 10:4. Z czasem jednak Polki zaczynały dochodzić do głosu, zmniejszając straty. Bardzo dobra obrona i skuteczny atak pozwolił Biało-Czerwony budować przewagę. Już po pierwszej kwarcie Panie odskoczyły na 9 punktów, wygrywając tę część 27:18. W drugiej części pierwszej połowy reprezentantki Polski uciekły nawet na piętnaście oczek. Od tego momentu jednak Słowenki notorycznie zmniejszały straty, a całe spotkanie się wyrównało. Mimo to Polki do przerwy prowadziły – 45:37.

III kwarta również była wyrównana, lecz nadal to rywalki starały się zmniejszać poniesione wcześniej straty, co udało im się dokonać. Po dwóch kwadransach przewaga Polek zmalała do zaledwie czterech punktów – 60:56, co zwiastowało emocjonującą końcówkę. Niestety w IV kwarcie Biało-Czerwony były już bezradne. Co prawda bardzo szybko zdobyły kolejne pięć oczek, lecz od tego momentu, aż do końca punktowały już tylko przeciwniczki, które po serii 14:0 odwróciły losy rywalizacji i zwyciężyły ostatecznie 74:65, kończąc cały turniej na 5. pozycji.

Mimo porażki nasze Panie mają za sobą udane Mistrzostwa Europy, bowiem skończyły je na bardzo dobrej – 6. pozycji, wygrywając trzy spotkania oraz notując cztery porażki.