Jan Zieliński i Tajwanka Su-Wei Hsieh wygrali wspólnie swój drugi turniej wielkoszlemowy! Poprzednio polsko-tajwańska para triumfowała w styczniowym Australian Open. Nasz duet w wielkim finale na legendarnej trawiastej nawierzchni pokonał 2:0 meksykańską parę: Santiago Gonzaleza i Giulianę Olmos.

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh w Wimbledonie byli rozstawieni z numerem siódmym, natomiast ich finałowi rywale wcale nie mieli rozstawienia. Spotkanie rozpoczęło się wręcz idealnie dla polsko-tajwańskiej pary, która już w pierwszym gemie przełamała Meksykanów. Zieliński i Hsieh kontrolowali przebieg tego seta i wygrali pierwszą partię 6:4, wykorzystując czwartą piłkę setową.

Sytuacja powtórzyła się w drugim secie, gdy Polak i Tajwanka ponownie bardzo szybko przełamali rywali. Tym razem ta sztuka udała im się już w trzecim gemie. Od tego momentu Zieliński z Hsieh pewnie zmierzali po tytuł nie dając szans Gonzalezowi i Olmos. W piątym gemie polsko-tajwańska para nie wykorzystała czterech piłek na podwójne przełamanie. Natomiast podczas kolejnego gema serwisowego meksykańskiej pary Zieliński i Hsieh nie byli już tacy pobłażliwi i wykorzystali pierwszą piłkę na break obejmując prowadzenie 5:2. Serwis na tytuł Polak i Tajwanka rozegrali znakomicie wygrywając go na sucho!

Dla Zielińskiego i Hsieh to drugi wspólnie wygrany turniej wielkoszlemowy po tegorocznym styczniowym Australian Open. Łącznie dla partnerki Polaka to dziewiąty wygrany wielki szlem w karierze. Natomiast dla naszego najlepszego deblisty to druga taka okazja w karierze. Zieliński został drugim naszym rodakiem w historii, który triumfował na kortach Wimbledonu. Wcześniej dokonał tego Łukasz Kubot, który zwyciężył w grze deblowej w 2017 roku.

Jan Zieliński/Su-Wei Hsieh – Santiago Gonzalez/Giuliana Olmos 2:0 (6:4, 6:2)