Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Warszawie. Polka pomyślnie przeszła przez eliminacje, a w turnieju głównym wyżej notowaną Francuzkę, Audrey Albie 2:6, 6:0, 6:2. Biało-Czerwona może teraz zagrać z Katarzyną Kawą!

Na kortach Legii rywalizuje m.in. Urszula Radwańska (423. WTA), która awansowała do głównej drabinki po pokonaniu Amerykanki Christiny Roscy (999. WTA) 6:1, 4:6, 6:3. W 1/16 finału (pierwszej rundzie) 33-latka we wtorek zmierzyła się z Audrey Albie (274. WTA). Francuzka, znacznie wyżej notowana od Polki, pokazała swoją przewagę w pierwszym secie.

Albie dwukrotnie przełamała Radwańską, wygrywając każdy gem przy swoim podaniu i dominując w niemal każdej statystyce. Po niecałych 40 minutach Urszula Radwańska przegrała 2:6, co sugerowało szybkie zakończenie meczu. Jednak 33-latka udowodniła, że nie można jej zbyt wcześnie skreślać!

W drugiej części gry Urszula Radwańska dosłownie zmiotła przeciwniczkę z kortu w zaledwie 29 minut. Bezradna Audrey Albie nie była w stanie wygrać żadnego gema, podczas gdy Radwańska grała coraz lepiej z każdym zdobytym punktem. Decydujący okazał się trzeci set, w którym Polka kontynuowała świetną formę. Choć obie zawodniczki od razu dały się przełamać przy swoim serwisie, od stanu 1:1 Radwańska ponownie zdominowała grę. Mecz zakończył się po godzinie i 56 minutach, a Radwańska triumfowała wynikiem 2:6, 6:0, 6:2.