Magdalena Fręch awansowała do półfinału turnieju WTA 250 w Pradze. Polka pokonała Anhelinę Kalininę z Ukrainy 2:6, 6:0, 6:1. I o był znakomity mecz w wykonaniu naszej zawodniczki, która dominowała od początku drugiego seta. Jej rywalką o finał będzie Oksana Selekhmeteva lub 16-letnia Laura Samson!

26-letnia łodzianka nie była faworytką meczu z Kalininą, co potwierdził pierwszy set. Początek był bardzo wyrównany, a pierwsze trzy gemy trwały aż pół godziny. Później inicjatywę przejęła Ukrainka, dwukrotnie przełamując Fręch. Polka popełniała coraz więcej błędów i nie wykorzystała dwóch break pointów, co skończyło się przegraną seta 2:6.

Magdalena Fręch w drugiej partii zaprezentowała się zupełnie inaczej. Już w drugim gemie przełamała rywalkę, która traciła motywację do walki. Kalinina grała słabo, a Polka skutecznie wykorzystywała jej słabą formę, przełamując ją jeszcze dwukrotnie i wygrywając seta 6:0.

W decydującym secie tenisistka z Łodzi również dominowała. W drugim gemie trzeciego seta zanotowała kolejne przełamanie. Passa ośmiu wygranych gemów zakończyła się jednak, gdy Kalinina przełamała powrotnie. Na więcej Ukrainkę nie było stać. Fręch kontynuowała świetną grę, przełamując przeciwniczkę jeszcze dwa razy i wygrywając trzeciego seta 6:1.