Biało-Czerwoni zakończyli zmagania na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy U23 w fińskim Espoo. Do zdobytego brązu w męskiej sztafecie 4×100 m, dziś kolejny brązowy krążek do naszego dorobku dołożyła Wiktoria Miąso.

Wiktoria Miąso skończyła konkurs skoku wzwyż z najlepszym wynikiem w tym sezonie – 1,87 m, co dało trzecią pozycję i brązowy medal. Wygrała Elena Kulichenko z Cypru (1,91 m). Podium uzupełniła Greczynka Panagiota Dosi, która ustanowiła również swój nowy rekord życiowy – 1,87 m.

Tuż za podium rywalizację w biegu na 1500 m zakończyła Klaudia Kazimierska (czas 4:10.71). Polka po bardzo ładnej walce uległa tylko trzem rywalkom. Zwyciężyła Sophie O’Sullivan z Irlandii, która skończyła bieg z nową życiówką – 4:07.18. Również na czwartej pozycji zmagania w rzucie oszczepem zakończyła Małgorzata Maślak, która w najlepszej próbie uzyskała 56,48 m. Druga z Polek – Gabriela Andrukonis, zajęła szóstą lokatę z wynikiem 55,04 m.

Tuż za podium rywalizację zakończyły również nasze sztafety 4×400 m. Igor Bogaczyński, Jan Wawrzkowicz, Patryk Grzegorzewicz i Daniel Sołtysiak mieli szansę na trzecie miejsce, jednak w samej końcówce Polaka wyprzedził reprezentant Turcji, który później zdołał minąć jeszcze Brytyjczyka. Czas 3:03.79 dał Biało-Czerwonym czwartą lokatę. Zwyciężyli Włosi. Czwarte miejsce zajęły również nasze dziewczyny. Sztafeta w składzie: Kinga Gacka, Aleksandra Formella, Nikola Horowska, Wiktoria Drozd na półmetku rywalizacji była na prowadzeniu, jednak nie udało się utrzymać do końca pozycji medalowej. Polki finiszowały jako czwarte z czasem 3:31.38, do medalu zabrakło 0,27 s.