W słabych nastrojach rozpoczynamy dzień na pływalni w stolicy Francji. Adela Piskorska zajęła 6 miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym i z 17 czasem odpada z rywalizacji na 100 metrów stylem grzbietowym. Najlepszy rezultat kwalifikacji uzyskała reprezentantka Stanów Zjednoczonych Katharine Berkoff.

Zabrakło jednego mocnego odepchnięcia. Sesja poranna na pływalni mogła przynieść nam dzisiaj jedną wiadomość i niestety jest ona negatywna. Adela Piskorska zajęła 17 miejsce w kwalifikacjach na 100 metrów stylem grzbietowym. W takim wypadku Polka nie weźmie udziału w półfinale, który odbędzie się jeszcze tego dnia – o godzinie 21.

Do rywalizacji w półfinale przedostało się 16 pań. Adela w swoim wyścigu kwalifikacyjnym poradziła sobie jednak niezbyt dobrze. Reprezentantka Polski uzyskała w nim czas 1:00.47, co pozwoliło jej uplasować na 17 pozycji w klasyfikacji rezultatów wszystkich zawodniczek. Polka nie może zatem zaliczyć tego występu do udanych. Przygoda na tym dystansie w Paryżu kończy się zaledwie na etapie kwalifikacji.

Eliminacje mają to do siebie, że w pokonanym polu zostawiają całkowicie najsłabsze ogniwa Igrzysk w danej konkurencji. Nie inaczej było też i tym razem. Niestety w tym gronie znalazła się nasza zawodniczka, która na 100 metrów stylem grzbietowym na tej imprezie już nie popłynie. Do awansu zabrakło zaledwie 0,07 s.