Jedyna reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w łucznictwie – Wioleta Myszor awansowała do 1/16 finału! Polka niespodziewanie pokonała Hinduskę Ankitę Bhakat.

Myszor w rundzie rankingowej zajęła dopiero 54 miejsce, a jej dzisiejsza rywalka 11. Wiadomo było zatem kto jest w tym pojedynku faworytem. Lepiej rozpoczęła jednak Polka, która w pierwszym secie zdobyła 27 punktów przy 26 Hinduski. Drugi i trzeci set należał niestety do rywalki, a w całym pojedynku wynik brzmiał 4:2 dla Bhakat. Bliżej pożegnania się z igrzyskami była Biało-Czerwona. Myszor wspięła się na wyżyny swoich możliwości i w kolejnym secie trafiła dwa razy po 10 punktów (w sumie 29 pkt). W meczu był więc już remis 4:4. Decydujący set także lepiej rozpoczęła Polka, od strzału w “10”. Następnie nasza reprezentantka trafiła 2 razy w obszar, za który przyznawane jest 9 oczek, a to wystarczyło do wygranej!

Wioleta Myszor w 2 rundzie, a więc 1/16 finału zmierzy się już za chwilę z kolejną Hinduską Bhajan Kaur.