Za nami emocjonujące chwile, a to za sprawą naszych parasportowców startujących w Mistrzostwach Świata w Paryżu. Reprezentanci Polski wywalczyli kolejne złoto i brąz!

Mistrzynią Świata w skoku w dal (T20) została Karolina Kucharczyk. Polka z wynikiem 6.08 m osiągnęła najlepszy w sezonie rezultat. Tuż za nią uplasowały się utalentowane zawodniczki z Brazylii – Zileide Cassiano da Silva (5.97 m) oraz Jardenia Felix-Barbosa (5.49 m).

W sobotnim finale po brązowy krążek sięgnęła Joanna Oleksiuk, startująca w zmaganiach pchnięciu kulą w klasie F33. Polka pchnięciem na odległość 6.70 m w trzeciej próbie wskoczyła na 2. lokatę, lecz ostatecznie zdołała ją wyprzedzić Australijka – Maria Strong (6.82 m). Zwycięstwo odniosła Asmahane Boudjadar z Algierii, z wynikiem 7.06 m. Dla Oleksiuk to pierwsze podium na zawodach rangi światowej.

Dorobek biało-czerwonych liczy już 13 medali, a to nie koniec rywalizacji. Jutro ostatni dzień Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Paryżu.