Zapraszamy na kolejny dzień z naszą relacją live, a jest to już siódmy dzień rywalizacji o medale. Biało-Czerwoni na swoim koncie mają 3 krążki.

Relacja na żywo:

22:46 – Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejną!

22:37 – Mistrzowie Olimpijscy – 1 sierpnia 2024:

• Lekkoatletyka, chód na 20km mężczyzn – Brian Daniel Pintado (Ekwador)
  • Lekkoatletyka, chód na 20km kobiet – Jiayu Yang (Chiny)
  • Strzelectwo, karabin 50m trzy postawy mężczyzn – Yukun Liu (Chiny)
  • Wioślarstwo, dwójka podwójna kobiet – Francis/Spoors (Nowa Zelandia)
  • Wioślarstwo, dwójka podwójna mężczyzn – Cornea/Enache (Rumunia)
  • Wioślarstwo, czwórka bez sternika kobiet – Holandia
  • Wioślarstwo, czwórka bez sternika mężczyzn – USA
  • Judo, -100kg mężczyzn – Zelym Kotsoiev (Azerbejdżan)
  • Judo, -78kg kobiet – Alice Bellandi (Włochy)
  • Kajakarstwo górskie, K1 mężczyzn – Giovanni de Gennaro (Włochy)
  • Gimnastyka artystyczna, wielobój kobiet – Simone Biles (USA)
  • Szermierka, floret kobiet drużynowo – USA
  • Pływanie, 200m stylem motylkowym kobiet – Summer McIntosh (Kanada)
  • Pływanie, 200m stylem grzbietowym mężczyzn – Hubert Kos (Węgry)
  • Pływanie, 200m stylem klasycznym kobiet – Kate Douglass (USA)
  • Pływanie, 4x200m stylem dowolnym kobiet – Australia

22:23 – Polaków dziś już nie zobaczymy. Za chwilę przedstawimy sportowców, którzy dziś zostali złotymi medalistami igrzysk.

21:44 – Siatkówka plażowa: 21:18 i Polacy wygrywają drugi mecz na igrzyskach! Biało-Czerwoni są już pewni awansu do fazy pucharowej!

Fot: Materiały własne

21:34 – Siatkówka plażowa: Drugi set jest już bardziej wyrównany, początek dla Francuzów, ale znów na prowadzeniu nasi siatkarze. 12:9 przy przerwie technicznej.

21:22 – Siatkówka plażowa: Prowadzimy 1:0! Pierwszy set wygrany pewnie, 21:15!

21:16 – Siatkówka plażowa: Po bardzo dobrym początku, gdy Polacy odskoczyli gospodarzom na kilka oczek teraz utrzymują prowadzenie. Jest 17:11.

20:26 – Siatkówka plażowa: Za nieco ponad pół godziny mecz Bryla i Łosiaka. To ostatni polski akcent czwartku na igrzyskach.

20:00 – Koszykówka 3×3: Michał Sokołowski, Przemysław Zamojski, Filip Matczak i Adrian Bogucki wygrywają drugi mecz na igrzyskach! Polska 22:17 Chiny!

19:57 – Koszykówka 3×3: Nasi koszykarze prowadzą 18:14, wygrana jest już blisko!

19:48 – Koszykówka 3×3: Połowa czasu gry za nami. Biało-Czerwoni prowadzą 12:9.

19:35 – Koszykówka 3×3: Rozpoczynamy mecz koszykówki! Rywalami Polaków są Chińczycy. Nie ukrywajmy, trzeba ten mecz wygrać.

18:36 – Żeglarstwo: Teraz już oficjalnie możemy powiedzieć: koniec zmagań na dziś. Pozostałe wyścigi całkowicie odwołane. Jutro po 14:00 odbędą się ćwierćfinały w klasie iQFoil. Wystąpią w nich Paweł Tarnowski i Maja Dziarnowska.

17:58 – Żeglarstwo: Dobra informacja z klasy iQFoil kobiet! Maja Dziarnowska na 2 miejscu kończy 14 wyścig! Polka znajduje się na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej.

17:53 – Żeglarstwo: Sprostowanie: Wyścigi żeglarskie wciąż się odbywają, chociażby w iQFoil z udziałem Pawła Tarnowskiego. Przełożone na jutro tylko wyścigi medalowe w klasach 49er (Buksak/Wierzbicki) oraz 49er FX (już bez Polek).

17:35 – Dziś nie czeka nas już wiele emocji z Biało-Czerwonymi. O 19:35 mecz koszykarzy 3×3 z Chinami, a o 21:00 na piasek wyjdą nasi siatkarze Michał Bryl i Bartosz Łosiak, by zagrać mecz z Francuzami Bassereau/Lyneel.

17:28 – Żeglarstwo: Koniec rywalizacji na dziś. Wszystkie pozostałe wyścigi odwołane. W wyścigu medalowym Dominika Buksaka i Szymona Wierzbickiego zobaczymy więc jutro.

17:25 – Żeglarstwo: Paweł Tarnowski zajął 3 oraz 11 miejsce w dzisiejszych wyścigach klasy iQFoil i spadł na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolejny wyścig został przerwany.

17:09 – Golf: Adrian Meronk zakończył pierwszy dzień zmagań w turnieju golfowym z wynikiem +2. Słaby początek igrzysk w wykonaniu Polaka.

17:01 – Żeglarstwo: Wyścig medalowy w klasie 49er znów wstrzymany i rozpocznie się od nowa. To dobra informacja dla Polaków, którzy plasowali się na końcu stawki.

16:58 – Szermierka: Niestety, przegrywamy walkę 44:45, ale decyzja sędziego przy ostatniej akcji… mocno kontrowersyjna. Polki 6 drużyną igrzysk olimpijskich we florecie.

16:50 – Szermierka: Znakomita walka Martyny Synoradzkiej! Polki prowadzą 40:39!

16:41 – Szermierka: Niestety w dalszej części pojedynku lepiej radzą sobie Francuzki. Nasze florecistki przegrywają 32:37.

16:28 – Kajakarstwo górskie: Bez finału dla Mateusza Polaczyka. Polak zajął 13 miejsce, pierwsze nie dające awansu, szkoda.

16:16 – Szermierka: Julia Walczyk-Klimaszyk, Martyna Jelińska i Hanna Łyczbińska po trzech walkach w pojedynku o 5 miejsce wygrywają z Francją 15:14.

15:54 – Kajakarstwo górskie: Mateusz Polaczyk już po swoim przejeździe. Niestety Polak aż 3 razy dotknął bramek i jest aktualnie na 3 miejscu. Do końca jeszcze 12 zawodników.

15:30 – Kajakarstwo górskie: Rusza półfinał mężczyzn w K1. Trzymamy kciuki za Mateusza Polaczyka.

15:03 – Żeglarstwo: Wyścig przerwany! Polacy słabo wystartowali, ale w trakcie wyścigu przesuwali się do przodu. Sędziowie podjęli decyzję o przerwaniu wyścigu z powodu słabego wiatru. Będzie próba ponownego rozpoczęcia walki o medale.

14:46 – Żeglarstwo: Rozpoczął się wyścig medalowy w klasie 49er z udziałem Polaków: Dominika Buksaka i Szymona Wierzbickiego.

14:42 – Jeździectwo: 17 miejsce zajęła nasza drużyna w składzie: Adam Grzegorzewski, Dawid Kubiak i Maksymilian Wechta w skokach przez przeszkody. Polacy zdobyli 234.45 punktów

14:24 – Szermierka: Nasze florecistki wygrywają 45:21 z Egiptem i powalczą o 5 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich.

14:15 – Szermierka: W pierwszym pojedynku o miejsca 5-8 Polki prowadzą z Egiptem 35:18. Zostały dwie walki do końca.

14:02 – Tenis ziemny: Nie będzie finału Igi Świątek… Polka przegrała w drugim secie 5:7 i zagra o brązowy medal.

13:54 – Tenis ziemny: Świątek w fatalnej sytuacji. 2:6, 5:6 i serwis Wang. Oby to nie była kontynuacja fatalnego czwartku na igrzyskach.

13:52 – Koszykówka 3×3: Druga porażka Polaków w turnieju. 12:21 z Litwą. Nie ukrywajmy, słaby mecz Biało-Czerwonych.

13:48 – Tenis ziemny: 5:5 w drugim secie. Przed nami kluczowe momenty tego meczu.

13:41 – Strzelectwo: Druga z naszych reprezentantek, Aleksandra Pietruk zakończyła eliminacje na 20 miejscu.

13:38 – Koszykówka 3×3: Polacy rozpoczęli 3 grupowy mecz, a rywalami są Litwini. Początek niestety dla rywali, przegrywamy 1:3

13:34 – Tenis ziemny: Duże problemy Świątek w kolejnych 3 gemach, gdzie nasza tenisistka straciła przewagę 2 przełamań. Trwa 8 gem, jest 4:3 dla Polki, ale serwuje Chinka.

13:29 – Strzelectwo: Natalia Kochańska w finale karabinu 3 postawy!! W eliminacjach zajęła 6 miejsce i powalczy jutro o medal! 589 -30x to wynik Polki.

13:16 – Tenis ziemny: Polka wróciła do swojej gry i prowadzi już 4:0. Jesteśmy blisko trzeciej partii.

13:04 – Tenis ziemny: Jest przełamanie na korzyść Igi Świątek! 2:0 dla Polki!

12:52 – Tenis ziemny: Pierwszy set trafia na konto Qinwen Zheng. Chinka wygrała 6:2. Liczymy na obudzenie się Igi w drugiej partii.

12:50 – Strzelectwo: Jesteśmy winni Wam informacje z odbywających się eliminacji w karabinie 3 postawy pań. Po 2 postawach: klęczącej i leżącej Natalia Kochańska zajmuje 14 lokatę. Niestety dopiero 26 jest Aleksandra Pietruk.

12:48 – Szermierka: Julia Walczyk-Klimaszyk, Martyna Jelińska i Hanna Łyczbińska przegrały z Japonkami 30:45. Powalczą jeszcze o lokaty 5-8.

12:46 – Tenis ziemny: Iga Świątek przegrywa 2:5. Chinka serwuje na seta…

12:43 – Szermierka: Przed ostatnią walką polskie florecistki przegrywają aż 27:40.

12:29 – Tenis ziemny: Złe informacje także z kortu Philippe’a Chatriera. Iga Świątek przełamana, 1:2.

12:27 – Szermierka: Bardzo trudna sytuacja polskich florecistek. Polki przegrywają z Japonią już 19:30. Trwa 7 walka.

12:18 – Tenis ziemny: Rozpoczął się półfinał Igi Świątek z Chinką Qinwen Zheng. Zawodniczki rozegrały już pierwszego gema. Mimo problemów swój serwis wygrała Polka.

12:12 – Szermierka: Po 3 rundach lepsze są Japonki, które prowadzą 15:12. W polskim zespole swoją walkę wygrała tylko Julia Walczyk-Klimaszyk.

12:07 – Boks: Niestety w ostatniej rundzie lepsza była Surmeneli. Rygielska przegrywa 1:4 i kończy swój udział w turnieju olimpijskim w kategorii -66kg.

12:01 – Boks: Remis po dwóch rundach! Bardzo dobrze walczy Polka!

11:52 – Boks: Aneta Rygielska wychodzi do walki w 1/8 finału! Rywalką mistrzyni świata i mistrzyni olimpijska z Turcji, Busenaz Surmeneli.

11:50 – Szermierka: Rozpoczynamy emocje związane z występem drużynowym naszych florecistek. Polki nie będą faworytkami w starciu z Japonkami, ale są szanse na zwycięstwo i awans do strefy medalowej!

Materiały własne

11:43 – Pływanie: Piotr Ludwiczak popłynął w eliminacjach na 50m stylem dowolnym w czasie 22,34s. Nie zapewni to awansu do półfinału.

11:40 – Judo: Długa, zacięta walka naszej zawodniczki z Holenderką. Po ponad 2 minutach walki Pacut-Kłoczko przegrywa i odpada z turnieju.

11:26 – Judo: Za moment pojedynek 1/8 finału Beaty Pacut-Kłoczko, która zmierzy się z Holenderką Steenhuis.

11:24 – Lekkoatletyka: Zakończył się chód na 20km pań. Złoto trafiło do Chinki, Jiayu Yang. Katarzyna Zdziebło zajęła 30 miejsce.

11:17 – Pływanie: Adela Piskorska uzyskała nieco lepszy czas od koleżanki z kadry, ale do półfinału zabrakło dużo. Polki poniżej oczekiwań: Bernat ostatecznie 25, Piskorska uplasowała się na 24 lokacie.

11:10 – Pływanie: Słaby występ Laury Bernat na 200m stylem grzbietowym, Polka ostatnia w swojej serii.

11:09 – Judo: Niestety, rywal okazał się za mocny i wygrał z naszym judoką przez ippon. Koniec turnieju dla Kuczery.

11:03 – Judo: Czas na walkę Polaka! Stawką jest awans do ćwierćfinału, trzymamy kciuki!

10:57 – Judo: Za kilka minut swoją drugą walkę rozpocznie Piotr Kuczera. Przeciwnik z najwyższej półki – nr 1 rankingu – Azer Kotsoiev.

10:53 – Pływanie: Za chwilę rozpocznie się sesja poranna z udziałem Laury Bernat, Adeli Piskorskiej i Piotra Ludwiczaka.

10:41 – Judo: Szybkie zwycięstwo Beaty Pacut-Kłoczko! Polka wygrała walkę po akcji w parterze. Polscy judocy walczą dalej!

10:33 – Judo: Już za chwilę na tatami wyjdzie Beata Pacut-Kłoczko. Jej rywalką będzie reprezentantka Burundi Ange Ciella Niragira.

10:22 – Strzelectwo: Złoto dla Chin. Zdecydowanie najlepszy okazał się Yukun Liu.

10:19 – Lekkoatletyka: Trwa chód na 20km pań. Niestety po 6km Katarzyna Zdziebło jest dopiero 38, nie zapowiada się na dobry wynik.

10:14 – Strzelectwo: Niestety… zadecydował głównie jeden strzał, w którym Polak trafił jedynie w 8.5. Po 2 seriach w postawie stojącej odpada 2 zawodników, w tym nasz reprezentant. Tomasz Bartnik zajął 7 miejsce.

10:09 – Judo: Piotr Kuczera wykonuje akcję na ippon, pokonuje Chilijczyka Briceno i awansuje do 1/8 finału!

10:06 – Judo: Polak dużo aktywniejszy na początku walki.

9:57 – Judo: Rozpoczyna się rywalizacja w kategoriach -78kg kobiet i -100kg mężczyzn. W pierwszej walce na macie 1 zobaczymy Piotra Kuczerę.

9:55 – Strzelectwo: Niestety słaba druga seria Tomka – 51.3pkt. Natomiast w ostatniej serii Polak zdobył 52 pkt. Po dwóch postawach: klęczącej i leżącej zajmuje 6 pozycję ex aequo z Francuzem Kryzsem.

9:50 – Strzelectwo: 50.6pkt Bartnika w 1 serii postawy leżącej. Polak nadal siódmy.

9:45 – Golf: Adrian Meronk rywalizację rozpocznie o godzinie 11:06.

9:40 – Strzelectwo: Postawa klęcząca już za nami. Polak zajmuje 7 lokatę. Pamiętajmy, że to najsłabsza postawa Bartnika.

9:36 – Strzelectwo: Po 10 z 15 strzałów w postawie klęczącej Bartnik z wynikiem 102.1pkt zajmuje 4 miejsce. Niezły początek.

9:30 – Strzelectwo: Już za moment finał karabinu 3 postawy z udziałem Tomasza Bartnika!

9:27 – Lekkoatletyka: Zwycięzcą chodu Ekwadorczyk Pintado. Polacy pod koniec trzeciej dziesiątki. 27 Artur Brzozowski, 29 Maher Ben Hlima.

8:52 – Lekkoatletyka: Po 12km Polacy nadal poza czołową 30. Strata do lidera to już ponad pół minuty.

8:38 – Lekkoatletyka: 9km już za zawodnikami. Niestety Maher Ben Hlima zostaje z tyłu stawki – 37 miejsce. Podobnie Artur Brzozowski – 36.

8:22 – Lekkoatletyka: Chodziarze są już po 5km, czyli 1/4 dystansu. Na razie idą w zwartej grupie.

7:56 – Lekkoatletyka: Pierwotnie chód panów zaplanowano na 7:30, ale z powodu złych warunków pogodowych został przesunięty na 8:00. Wystąpi w nim 2 Polaków: Maher Ben Hlima i Artur Brzozowski. Natomiast chód pań z Katarzyną Zdziebło rozpocznie się o 9:50.

7:45 – Zaczynamy naszą relację! Biało-Czerwoni za chwilę ruszą na trasę chodu 20km!