Śląsk Wrocław pokonał 3:1 łotewski Riga FC i awansował do III. rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy! Wrocławianie odrobili straty z pierwszego spotkania, dzięki czemu ich przygoda w Europie trwa dalej.

Podopieczni Jacka Magiery przed tygodniem przegrali 1:0 w stolicy Łotwy po słabym spotkaniu. Przed rewanżem we Wrocławiu było wiadomo, że Śląsk potrzebuje zwycięstwa aby móc pozostać w europejskich pucharach.

Już w 5. minucie Piotr Samiec-Talar został sfaulowany w polu karnym przez Mouhameda El Bahir Ngoma, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Ten pewnie wykorzystał Mathias Nahuel Leiva. Zaczęło się świetnie, ale w 33. minucie goście odpowiedzieli bramką wyrównującą. Rafał Leszczyński wybił piłkę zbyt blisko, co wykorzystał Hrvoje Babec. Rezultat 1:1 do przerwy dawał awans przyjezdnym.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla Wrocławian. W 49. minucie Nahuel Leiva wrzucił w pole karne, a po strzale Simeon akcję wykończył Simeon Petrow. Nie minęły trzy minuty, a Mathiss Nahuel Leiva pięknym strzałem zza pola karnego wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. W 61. minucie czerwoną kartkę otrzymał Brian Orosco za brzydki faul na Peterze Pokornym. Drużyna z Rygi od tej pory grała w osłabieniu, ale po strzale z rzutu wolnego w słupek była bliska gola na wagę remisu w dwumeczu. Łotysze szukali w końcówce bramki, ale Wrocławianie szkutecznie sie wybronili do ostatniego gwizdka.

W kolejnej rundzie wicemistrzowie Polski zmierzą się ze szwajcarskim FC Sankt Gallen.

Śląsk Wrocław – Riga FC 3:1 (1:1)

Bramki: Mathias Nahuel Leiva 6, 52. Simeon Petrov 49 – Hrvoje Babec 33