Finał B w dwójce podwójnej wagi lekkiej kobiet był ostatnim polskim startem w wioślarstwie na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Katarzyna Wełna i Martyna Radosz zakończyły go na 3 lokacie.

Na igrzyskach w wioślarstwie reprezentowały nas tylko dwie osady. Mieliśmy jednak powody do radości, ponieważ czwórka podwójna w składzie: Fabian Barański, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Dominik Czaja zdobyła brązowy medal. Do finału nie udało się awansować Kasi Wełnie i Martynie Radosz, ale nasze wioślarki z dwójki podwójnej wagi lekkiej miały przed sobą jeszcze walkę o miejsce punktowane w finale B.

Polki rozpoczęły dzisiejszy wyścig w miarę spokojnie, po 500m znajdowały się na 3 pozycji. Później nasze wioślarki przyspieszyły i wydawało się, że są w stanie powalczyć nawet o zwycięstwo. Niestety ostatecznie Francuzki i Kanadyjki okazały się mocniejsze, a Katarzyna Wełna i Martyna Radosz zajęły 3 lokatę w finale B. Biało-Czerwone zostały sklasyfikowane na 9 miejscu.