Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali 0:2 (19:21, 15:21) z Niemcami Nilsem Ehlersem i Clemensem Wicklerem w ostatnim spotkaniu fazy grupowej w siatkówce plażowej. Mecz pomiędzy Polakami i reprezentantami Niemiec decydował o kolejności w grupie. Obie pary miały już bowiem zagwarantowany awans do 1/8 finału.

Początek dzisiejszego spotkania był bardzo wyrównany. Obie pary popełniały dość sporo błędów przeplatając je dobrymi akcjami. Zawodnicy po kilku minutach lepiej poczuli boisko i oglądaliśmy już o wiele ciekawszy mecz. W połowie pierwszej partii Bryl i Łosiak odskoczyli rywalom na trzy punkty i prowadzili 14:11, a później 15:12. Niestety rywale zdołali odrobić straty i wyrównać na 16:16. Końcówka należała już do reprezentantów Niemiec, którzy wygrali seta 21:19.

Niemcy kontynuowali dobrą grę i szybko odskoczyli Polakom na pięć punktów. To skomplikowało sytuację Bryla i Łosiaka, którzy by powalczyć o zwycięstwo musieli wygrać drugą partię, a później tie-breaka. Rywale kontynuowali dobrą skuteczność i nie pozwalali odrobić Polakom strat. Ostatecznie Ehlers i Wickler wygrali drugą partię 21:15 i całe spotkanie 2:0.

Dzięki temu zwycięstwu Niemcy awansowali do 1/8 finału z pierwszego miejsca w grupie. Awans z drugiego miejsca zagwarantowany mają Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Dzisiaj nastąpią jeszcze ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej w siatkówce plażowej, a już jutro zawodnicy powalczą w fazie pucharowej.