Jagiellonia Białystok pokonała 2:0 Stal Mielec w sobotnim meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Mistrzowie Polski zdobyli trzy punkty po bramkach Afimicio Pululu i Jezusa Imaza.

Przed dzisiejszym meczem Jagiellonia zajmowała pozycję lidera tabeli. Z kolei Stal do tej pory zdobyla tylko punkt po remisie z Widzew em Łódź na inaugurację sezonu.

Od pierwszych minut to gospodarze zdecydowanie przeważali na boisku, co w 24. minucie przyniosło skutek. Jesus Imaz zagrał z daleka do Pululu, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Kochalskiego (1:0). Dopiero pod koniec  połowy goście zaistnieli w ofensywie, ale Domański dwukrotnie uderzył uderzył niecelnie. Mistrzowie Polski schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. W 67. minucie Hansen podał do Imaza, który z odległości kilkunastu metrów trafił do siatki (2:0). Zaledwie dwie minuty później w polu karnym faulowany był Diaby-Fariga, a sędzia wskazał na jedenastkę. Strzelał Hansen, ale jego strzał obronił Mateusz Kochalski. Do końca meczu rezultat już nie uległ zmianie.

Po trzech meczach Jagiellonia ma komplet punktów na koncie, z kolei Mielczanie tylko jedno oczko. W następny weekend zespół z Białegostoku nie zagra ze względu na mecz z FK Bodo/Glimt w el. do Ligi Mistrzów. Stal czeka wyjazd do Szczecina na mecz z Pogonią.

Jagiellonia Białystok – Stal Mielec 2:0 (1:0)

Bramki: Pululu 24, Imaz 66