Olimpijskiej rywalizacji lekkoatletów ciąg dalszy. W sesji wieczornej na Stade de France obejrzymy w akcji m.in. naszych biegaczy na 1500 m, Ewę Swobodę oraz sztafetę 4×400 m.

W pierwszym repasażu na 1500 m wystartował Maciej Wyderka. Polak rozpoczął spokojnie, w środku stawki. Z czasem jednak zamykał stawkę, oszczędzając siły. 22-latek długo nie nadrabiał straconego dystansu, jednak na ostatnim okrążeniu ruszył w pościg. Ostatecznie finiszował jako dziewiąty, nie uzyskując awansu do finału.

W drugim wyścigu wystartował Filip Rak. Z bieżni ruszył bardzo dynamicznie, jednak po chwili spasl na środek stawki. Przed finałowym okrążeniem Polak przyspieszył i przystąpił do ataku. Ostatecznie zajął jednak szóste miejsce, nie uzyskując awansu z czasem 3:34:53. Był to jednak jego drugi wynik w jego dotychczasowej karierze.

Do półfinału na 100 m przystąpiła Ewa Swoboda. Polka dobrze wystartowała i trzymała się czoła stawki. Ostatecznie finiszowała czwarta z czasem 11:08 i nie uzyskała awansu do finału.

Następnie w akcji oglądaliśmy sztafetę mieszaną 4×400 m w składzie Maksymilian Szwed, Justyna Święty -Ersetic, Karol Zalewski oraz Alicja Wrona-Kutrzepa. Szwed dobiegł do strefy zmian jako szósty, że sporą stratą do najlepszych. Justyna Święty nie nadrobiła straconego dystansu. Na półmetku rywalizacji Polska była ostatnia. Karol Zalewski znacznie przyspieszył, jednak ostatecznie nie poprawiliśmy swojej listy. Startująca jako ostatnia – Alicja Wrona-Kutrzepa również nie zmieniła pozycji polskiej ekipy. Ostatecznie złoto wywalczyła ekipa Holandii (3:07:43) przed Stanami Zjednoczonymi (3: 07:74) i Wielką Brytanią (3:08:01). Polska zajęła ósmą lokatę i nie obroniła złota wywalczonego w Tokio przed trzema laty. (3:12:39).

AKTUALIZACJA: Po dyskwalifikacji Francuzów reprezentacja Polski ostatecznie została sklasyfikowana na siódmej pozycji.