Niesamowitą formę na rozgrywane w Changwon (Korea Południowa) Mistrzostwa Świata Juniorów przygotowali polscy strzelcy. Wiktor Sajdak, Maciej Ogórek i Michał Chojnowski wyrównali rekord świata i stanęli na najwyższym stopniu podium!

Biało-Czerwoni najlepsi na świecie!

Środa okazała się niezwykle szczęśliwa dla naszej kadry. Polacy, startujący w składzie: Michał Chojnowski, Wiktor Sajdak oraz Maciej Ogórek, reprezentowali Polskę w konkurencji karabinu 3 postawy. Już w kwalifikacjach nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony. Najlepiej poradził sobie Chojnowski, który z wynikiem 585 oczek zajął 5 lokatę i awansował do ścisłego finału. W jego ślady poszedł drugi z Biało-Czerwonych. Zaledwie oczko mniej wystrzelał Sajdak, co przełożyło się na 7 pozycję i także awans do finału! Tym samym szansę na indywidualny medal miało aż dwóch Polaków. Maciej Ogórek uplasował się na 30 miejscu z dorobkiem 576 oczek. Takie wyniki drużyny sprawiły, że już przed wielkim finałem mogliśmy cieszyć się z pierwszego medalu i to od razu z najcenniejszego kruszcu! Łącznie reprezentanci Polski zebrali 1745-81x punktów, dzięki czemu zostali DRUŻYNOWYMI MISTRZAMI ŚWIATA JUNIORÓW!!! Co więcej 1745-81x to wyrównany rekord świata w tej konkurencji! Srebro wywalczyli Chińczycy (1743-84x), zaś brąz Włosi 1738-77x).

Chojnowski i Sajdak wśród najlepszych juniorów świata

Jak wspomnieliśmy wyżej Michał Chojnowski oraz Wiktor Sajdak poza drużynowym złotem znaleźli się w indywidualnym finale konkurencji karabin 3 postawy. W pojedynku o medale Sajdak zajął 7 miejsce z dorobkiem 404.5 punktu, z kolei wynik 399 pozwolił Chojnowskiemu na uplasowanie się na 8 lokacie. Mistrzem Świata Juniorów został Romain Aufrere (Francja). Srebro trafiło do Jensa Olsruda Oestli, zaś brąz do Yishuna Ye (Chiny).

Wyrównanie rekordu Polski oraz 4 miejsce Wiktorii Włodarczyk

Docenić należy również występ Wiktorii Włodarczyk. Zawodniczka reprezentowała Polskę w konkurencji skeetu olimpijskiego. Już w kwalifikacjach znalazła się na 5 pozycji, a przy okazji wyrównała rekordy życiowy oraz kraju (110 punktów) i pewnie awansowała do wąskiego finału. W nim w pokonanym polu pozostawiła dwie Włoszki (Sarę Bongini oraz Violę Picciolli), zebrała 30 trafień, co dało jej miejsce tuż za podium. Tytuł zdobyła Miroslava Hockova (Słowacja), Wicemistrzynią Świata Juniorów została Raiza Dhillon (Indie), zaś po brąz sięgnęła Alishia Fayth Layne (Stany Zjednoczone).

To jeszcze nie koniec strzeleckich emocji. Mistrzostwa Świata Juniorów potrwają do 24.07. Trzymamy kciuki by Biało-Czerwoni wrócili do Polski z większą liczbą medali.