Po emocjach związanych z występami medalowymi w 49er oraz IQFoil, dziś na akwenie w Marsylii rozpoczęły się zmagania Formula Kite. W stawce występuje dwoje naszych reprezentantów: Julia Damasiewicz oraz Maks Żakowski.

Dobry początek Damasiewicz

Zaledwie 19-letnia Julia Damasiewicz dobrze rozpoczęła olimpijskie zmagania w Formula Kite. Polka w czterech dzisiejszych wyścigach meldowała się w czołowej dziesiątce. Po 6. miejscu na otwarcie, przypłynęła na 9. lokacie w wyścigu numer 2. Jedyny nieco słabszy wyścig, to ten, w którym reprezentantka Polski była 11. Na koniec dnia, w wyścigu numer 4 Damasiewicz była 7. i aktualnie zajmuje 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. W słabszej dyspozycji był dziś Maks Żakowski. Doświadczony zawodnik został zdyskwalifikowany w wyścigu otwarcia, a następnie zajął 11. oraz dwukrotnie 15. miejsce i to właśnie na tej pozycji jest klasyfikowany w ogólnym zestawieniu. Wciąż odpowiedniego rytmu nie może odnaleźć Agata Barwińska (ILCA6). Polka przebudziła się w siódmym wyścigu, który ukończyła na drugim miejscu. Jednakże w kolejnym była 20. i po ośmiu startach zajmuje 16. lokatę. Również Michał Krasodomski (ILCA7) po 17. lokacie na otwarcie dnia, w drugim dzisiejszym wyścigu był dopiero 38. W ogólnym zestawieniu nasz reprezentant plasuje się na 40. lokacie