Kolejny dzień na igrzyskach rozpoczniemy od absolutnie kluczowego meczu dla polskiej siatkówki. Przełamać klątwę ćwierćfinału – to zadanie Biało-Czerwonych!

Relacja na żywo:

23:27 – Dziękujemy za uwagę! Jutro Biało-Czerwoni rozpoczną rywalizację o godzinie 10:00. Wtedy rozpoczną się zmagania w lekkoatletyce oraz kajakarstwie.

23:25 – Mistrzowie Olimpijscy – 5 sierpnia:

• Triathlon, sztafeta mieszana- Niemcy
  • Strzelectwo, pistolet szybkostrzelny mężczyzn 25m – Yuehong Li (Chiny)
  • Badminton, singiel kobiet – Se Young An (Korea Południowa)
  • Gimnastyka artystyczna, poręcze mężczyzn – Jingyuan Zou (Chiny)
  • Gimnastyka artystyczna, równoważnia kobiet – Alice D’Amato (Włochy)
  • Gimnastyka artystyczna, drążek mężczyzn – Shinnosuke Oka (Japonia)
  • Gimnastyka artystyczna, ćwiczenia na podłodze kobiet – Rebeca Andrade (Brazylia)
  • Badminton, singiel mężczyzn – Viktor Axelsen (Dania)
  • Strzelectwo, skeet mix – Bacosi/Rossetti (Włochy)
  • Kajakarstwo górskie, kayak cross kobiet – Noemie Fox (Australia)
  • Kajakarstwo górskie, kayak cross mężczyzn – Finn Butcher (Nowa Zelandia)
  • Lekkoatletyka, skok o tyczce mężczyzn – Armand Duplantis (Szwecja)
  • Kolarstwo torowe, sprint drużynowy kobiet – Wielka Brytania
  • Lekkoatletyka, rzut dyskiem kobiet – Valarie Allman (USA)
  • Lekkoatletyka, 5000m kobiet – Beatrice Chebet (Kenia)
  • Lekkoatletyka, 800m kobiet – Keely Hodgkinson (Wielka Brytania)
  • Koszykówka 3×3, turniej kobiet – Niemcy
  • Koszykówka 3×3, turniej mężczyzn – Holandia

23:07 – Piękny rzut De Jonga w dogrywce zapewnia złoto Holendrom. Wkrótce przedstawimy wszystkich złotych medalistów.

22:32 – Ostatnie dzisiejsze złoto trafi do Francuzów lub Holendrów. Przed nami finał mężczyzn w koszykówce 3×3 mężczyzn.

22:30 – Lekkoatletyka: Sesja wieczorna zakończyła się rekordem świata Armanda Duplantisa w skoku o tyczce – 6,25m!

21:56 – Zapasy: Szybkie zwycięstwo Amerykanki Elor 10:0 w półfinale! Zatem Chołuj powalczy jutro w repasażu z Turczynką Buse Cavusoglu Tosun!

20:07 – To koniec startów Biało-Czerwonych na dziś. Czekamy jeszcze na walki półfinałowe w zapasach i trzymamy kciuki za Amerykankę Elor. Jej zwycięstwo zapewni Wiktorii Chołuj udział w repasażu.

20:00 – Lekkoatletyka: Albert Komański zajął 8 miejsce w biegu eliminacyjnym na 200m (20,77s) i pobiegnie w repasażach.

19:58 – Kolarstwo torowe: Polskie sprinterki pokonały Kanadyjki i zajmą 7 lokatę na igrzyskach.

19:34 – Lekkoatletyka: Zmiana w polskiej kadrze:

19:09 – Kolarstwo torowe: Karwacka, Łoś i Sibiak powalczą o miejsca 7-8 z Kanadą.

18:56 – Kolarstwo torowe: Rozpoczynamy zmagania w 1 rundzie sprinterek. Polki pojadą w 3 biegu.

18:02 – Dziś wielu emocji związanych ze startami Polaków już nie będzie. Przed nami jedynie starty sprinterek w kolarstwie torowym oraz lekkoatlety, Alberta Komańskiego na 200m.

17:30 – Kolarstwo torowe: Karwacka, Łoś i Sibiak zajmują 7 miejsce w kwalifikacjach. W 1 rundzie ich rywalkami będą Nowozelandki.

17:11 – Kolarstwo torowe: Polki pojechały dużo słabiej od Nowej Zelandii – 47.284s. Biało-Czerwone wyprzedziły Kanadyjki. Przed nami jeszcze 5 drużyn.

17:04 – Kolarstwo torowe: Za chwilę kwalifikacje rozpoczną nasze sprinterki: Urszula Łoś, Nikola Sibiak i Marlena Karwacka.

16:52 – Kajakarstwo górskie: Mateusz Polaczyk był 2 na mecie, ale sędziowie uznali, że popełnił błąd na pierwszej bramce. Mocno kontrowersyjna decyzja.. Polak zajmuje więc 8 miejsce na igrzyskach w kayak crossie.

16:37 – Zapasy: Wiktoria Chołuj przegrywa z Amerykanką Elor 0:8, ale możemy liczyć na repasaże. Stanie się tak gdy rywalka awansuje do finału.

16:34 – Kajakarstwo górskie: Mateusza Polaczyka zobaczymy dziś jeszcze na torze. Nasz kajakarz powalczy w finale B.

16:32 – Zapasy: Wiktoria Chołuj przegrywa w połowie walki już 0:5. Amerykanka jest faworytką tego pojedynku i to widać.

16:30 – Kajakarstwo górskie: Niestety Mateusz Polaczyk był ostatni w swoim ćwierćfinale. Polak bez awansu do finału.

16:24 – Zapasy: Za chwilę walka Wiktorii Chołuj w ćwierćfinale kategorii -68kg. Rywalką będzie Amerykanka Amit Elor.

16:05 – Kajakarstwo górskie: Grzegorz Hedwig nie powtórzył wyczynu Polaczyka, ale sam ćwierćfinał był już dużym sukcesem.

15:59 – Kajakarstwo górskie: Mateusz Polaczyk w półfinale kayak crossu! Polak dopłynął na metę jako drugi.

15:42 – Kajakarstwo górskie: Za 10 minut ruszą ćwierćfinały w rywalizacji mężczyzn w kayak crossie. Trzymamy kciuki za Grzegorza Hedwiga i Mateusza Polaczyka.

15:23 – Zapasy: Świetna druga połowa walki naszej zapaśniczki! Polka wygrywa 10:3 i awansuje do ćwierćfinału!

Fot: Materiały własne

15:00 – Zapasy: Za chwilę na zapaśniczą matę wyjdzie Wiktoria Chołuj, która w pojedynku 1 rundy zmierzy się z Chinką Feng Zhou.

14:35 – Wspinaczka sportowa: Koniec rywalizacji na dziś. W środę odbędą się ćwierćfinały, półfinały oraz walka o medale.

14:19 – Wspinaczka sportowa: Aleksandra Kałucka również w ćwierćfinale! Polka uzyskała czas 6,65s i była dużo szybsza od rywalki.

14:13 – Wspinaczka sportowa: Tym razem 6,10s i Mirosław melduje się w ćwierćfinale!

14:05 – Wspinaczka sportowa: Chwila przerwy przed 1/8 finału. Mirosław najlepsza w kwalifikacjach, Kałucka na 3 miejscu.

14:03 – Wspinaczka sportowa: Natomiast kolejny raz rekord życiowy poprawia Aleksandra Kałucka! 6,38s!

13:58 – Wspinaczka sportowa: ONA JEST NIESAMOWITA! REKORD ŚWIATA OD TERAZ WYNOSI 6,06S!

13:56 – Żeglarstwo: Maks Żakowski na 11 miejscu w 5 wyścigu kitesurfingu mężczyzn i awans w “generalce” na 14 lokatę.

13:44 – Wspinaczka sportowa: Aleksandra Kałucka 6,47s! Nowy rekord życiowy!

13:40 – Wspinaczka sportowa: Aleksandra Mirosław bije rekord świata!! 6,21s!

13:39 – Żeglarstwo: Julia Damasiewicz zajęła 11 miejsce w 5 wyścigu klasy Formuła Kite. Młoda Polka utrzymuje 9 miejsce w klasyfikacji generalnej (32 pkt).

13:32 – Wspinaczka sportowa: Powtórzony został bieg Chinki Yafei Zhou. Chyba wszystko z aparaturą już w porządku.

13:14 – Wspinaczka sportowa: Po dwóch biegach przerwa w rywalizacji ze względu na.. awarię zegara.

13:08 – Lekkoatletyka: Krystsina Tsimanouskaya po udanym biegu zajmuje 2 miejsce. Niestety czas 23,01s nie daje awansu do półfinału.

13:02 – Wspinaczka sportowa: Rozpoczęły się kwalifikacje we wspinaczce sportowej na czas. Liczymy na dobre rezultaty Aleksandry Mirosław i Aleksandry Kałuckiej.

13:00 – Lekkoatletyka: Martyna Kotwiła zajęła 4 miejsce w biegu repasażowym na 200m z czasem 23,50s. Polka bez awansu do półfinału.

12:23 – Lekkoatletyka: Natalia Kaczmarek bardzo spokojnie wygrywa swój bieg eliminacyjny z czasem 49,98s.

Materiały własne

12:06 – Lekkoatletyka: Justyna Święty-Ersetic mimo bardzo dobrego biegu (50,95s – najlepiej w sezonie) niestety czwarta, a awans do półfinału uzyskują trzy najszybsze zawodniczki. Polka pobiegnie w repasażu.

11:36 – Lekkoatletyka: Czekamy na eliminacje 400m pań z Justyną Święty-Ersetic i Natalią Kaczmarek. Pierwszy bieg już o 11:55. Polki zobaczymy odpowiednio w 2 oraz 4 biegu.

11:34 – Tenis stołowy: Natalia Bajor również nie zdołała urwać seta. Polka przegrała 0:3 (3:11, 6:11, 6:11) z Miu Hirano i w takim samym stosunku ulegamy Japonii w całym meczu.

11:07 – Tenis stołowy: Druga porażka w meczu z Japonią. Anna Węgrzyn przegrała 0:3 z Miwą Harimoto (7:11, 4:11, 4:11).

11:02 – Siatkówka: Polska w półfinale Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w siatkówce! W końcu, po wielu latach możemy napisać to zdanie! Polska – Słowenia 3:1!

11:00 – Siatkówka: Biało-Czerwoni prowadzą 23:19. Za chwilę może być pięknie.

10:56 – Siatkówka plażowa: Dramat naszych siatkarzy. Michał Bryl i Bartosz Łosiak odpadają w 1/8 finału… 0:2 (21:23, 18:21). Za dużo błędów.

10:51 – Siatkówka plażowa: Przed nami kluczowy moment seta. Oby nie ostatniego w tym meczu. Niestety przegrywamy 14:16.

10:46 – Siatkówka: W czwartej partii Biało-Czerwoni prowadzą ze Słoweńcami 12:9.

10:44 – Siatkówka plażowa: Bardzo dobry moment Polaków! Bryl i Łosiak prowadzą 9:7.

10:41 – Tenis stołowy: Trwa pojedynek 1/8 finału w turnieju drużynowym kobiet: Polska – Japonia. W pierwszym meczu Natalia Bajor i Zuzanna Wielgos po zaciętym boju przegrały z deblem Hayata/Hirano 1:3 (5:11, 11:5, 9:11, 10:12)

10:34 – Siatkówka plażowa: Niestety.. Autowy atak Łosiaka kończy pierwszą partię, którą po grze na przewagi wygrali Hiszpanie 23:21.

10:30 – Siatkówka: Nie było wątpliwości kto jest lepszy w tym secie. Polacy wygrali go 25:19 i w całym meczu prowadzą 2:1!

10:27 – Siatkówka plażowa: Seria punktów Polaków i jest już remis po 16!

10:24 – Siatkówka plażowa: Niestety Bryl i Łosiak przegrywają 12:15 w pierwszej partii.

10:21 – Siatkówka: Wzorowa gra Biało-Czerwonych! Nasi siatkarze prowadzą w trzecim secie już 17:11.

10:12 – Siatkówka: Co za seria Wilfredo Leona! Asy naszego przyjmującego powiększyły prowadzenie. W tym momencie prowadzimy 11:4!

10:08 – Siatkówka plażowa: Rozpoczynamy mecz 1/8 finału, w którym Michał Bryl i Bartosz Łosiak zmierzą się z Hiszpanami: Herrerą i Gavirą.

10:06 – Siatkówka: Świetny początek trzeciej partii! 4:0

10:01 – Siatkówka: Najpierw utracone prowadzenie (23:23), później niewykorzystana piłka setowa, a na koniec set dla Słowenii, 24:26…

9:54 – Siatkówka: Świetnie Kurek! 23:21!

9:47 – Siatkówka: Była szansa na prowadzenie 3 punktami, a jest już remis 17:17. Ważny moment seta.

9:38 – Siatkówka: Co za początek drugiej partii. Nie brakuje efektownych akcji i świetnych obron po obu stronach. Wynik brzmi 10:10.

9:25 – Siatkówka: Dobra końcówka Biało-Czerwonych. Zagrywka rywali w aut kończy pierwszego seta, 25:20!

9:23 – Siatkówka: Niestety, gonią wynik Słoweńcy. Już tylko 21:19 i czas dla Grbicia.

9:16 – Siatkówka: Auuut! Błąd Słoweńców i Polska prowadzi już 17:12! Trener rywali bierze czas.

9:10 – Siatkówka: Dobry początek Polaków! Jest 10:7.

9:00 – Siatkówka: Skład Biało-Czerwonych: Bartosz Kurek, Marcin Janusz, Tomasz Fornal, Wilfredo Leon, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski

8:55 – Zaczynamy relację! Przed nami mecz naszych siatkarzy!