Wtorek, 6 sierpnia to dzień gdy rozpoczynają się pierwsze starty w kajakowym sprincie. Dziś zobaczymy m.in. Dorotę Borowską, która stoczyła ciężką walkę w sądzie by móc pojawić się w Paryżu.

Relacja na żywo:

23:46 – Kończymy tym samym relację i zapraszamy na jutrzejszy, oby medalowy dzień dla Biało-Czerwonych!

23:44 – Przed chwilą zakończył się finał w boksie kobiet, a więc możemy już przedstawić wszystkich złotych medalistów.

Mistrzowie Olimpijscy – 6 sierpnia:

• Surfing mężczyzn – Kauli Vaast (Francja)
  • Surfing kobiet – Caroline Marks (USA)
  • Jeździectwo, skoki przez przeszkody indywidualnie – Christian Kukuk (Niemcy)
  • Skoki do wody, wieża 10m kobiet – Hongchan Quan (Chiny)
  • Skateboarding, park kobiet – Arisa Trew (Australia)
  • Zapasy, styl klasyczny -60kg mężczyzn – Kenichiro Fumita (Japonia)
  • Zapasy, styl klasyczny -130kg mężczyzn – Mijain Lopez Nunez (Kuba)
  • Zapasy, -68kg kobiet – Amit Elor (USA)
  • Kolarstwo torowe, sprint drużynowy mężczyzn – Holandia
  • Lekkoatletyka, rzut młotem kobiet – Camryn Rogers (Kanada)
  • Lekkoatletyka, skok w dal mężczyzn – Miltiadis Tentoglou (Grecja)
  • Lekkoatletyka, 1500m mężczyzn – Cole Hocker (USA)
  • Lekkoatletyka, 3000m z przeszkodami kobiet – Winfred Yavi (Bahrajn)
  • Lekkoatletyka, 200m kobiet – Gabrielle Thomas (USA)
  • Boks, -60kg kobiet – Kellie Harrington (Irlandia)

21:26 – Lekkoatletyka: Alicja Konieczek 13 zawodniczką Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Jej czas to 9:21.31.

21:15 – Lekkoatletyka: Startuje finał biegu na 3000m z przeszkodami z Alicją Konieczek!

21:07 – Lekkoatletyka: 4 miejsce Anity Włodarczyk. 5 centymetrów – tyle zabrakło do medalu..

20:54 – Lekkoatletyka: Świetny rzut Anity Włodarczyk! 74,23m! Polka jest czwarta i została jej ostatnia próba.

20:39 – Lekkoatletyka: W trzecim rzucie Anita Włodarczyk również bez poprawy, podobna odległość jak w pierwszej kolejce.

20:25 – Lekkoatletyka: Bez poprawy w drugim rzucie Anita. Po 2 seriach Polka jest szósta.

20:10 – Lekkoatletyka: Anita Włodarczyk rozpoczyna konkurs od najlepszego wyniku w sezonie! 73,17m daje po pierwszej kolejce 3 miejsce!

20:01 – Lekkoatletyka: Rozpoczął się finał rzutu młotem kobiet. Czekamy na pierwszą próbę Anity Włodarczyk.

19:37 – Siatkówka: Joanna Wołosz już nie zagra w kadrze.

18:22 – Siatkówka: Był dobry moment naszych dziewczyn, ale później rozbiły nas Amerykanki przy zagrywce, wypracowując sobie kilka punktów przewagi i pewnie wygrywając cały mecz. USA – Polska 3:0 (25:22, 25:14, 25:20).

Fot: Materiały własne

18:13 – Siatkówka: Była ogromna przewaga Biało-Czerwonych, a w tym momencie przegrywamy 14:15…

18:01 – Siatkówka: Tym razem to Polki lepiej rozpoczęły seta. Jest 8:3

17:50 – Siatkówka: Druga partia kończy się wynikiem 25:14 dla USA. Muszą coś zmienić nasze zawodniczki.

17:45 – Siatkówka: W drugim secie rywalki odjechały naszym zawodniczkom jeszcze bardziej.. Wygląda to bardzo źle – 9:19.

17:27 – Siatkówka: Niestety Amerykanki za bardzo odskoczyły naszym siatkarkom i Polki nie były w stanie dogonić wyniku. Pierwszy set 25:22 dla USA.

17:05 – Siatkówka: Zły początek Polek, problemy ze skończeniem ataków miała Magda Stysiak, 3:6.

17:00 – Siatkówka: Biało-Czerwone rozpoczynają w składzie: Agnieszka Korneluk, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Joanna Wołosz, Natalia Mędrzyk, Magdalena Jurczyk, Aleksandra Szczygłowska

16:45 – Siatkówka: Już za kwadrans polskie siatkarki rozpoczną ćwierćfinał z USA!

15:19 – Żeglarstwo: To jedyna dyscyplina, w której aktualnie startują Biało-Czerwoni. W klasie Formuła Kite Maks Żakowski zajął 15 i 10 miejsce w dzisiejszych wyścigach i w klasyfikacji generalnej jest 16. Natomiast Julia Damasiewicz nie wystartowała w 6 wyścigu.. Będzie on wykreślony (zawsze najsłabszy odpada), ale i tak jest to zła wiadomość w kontekście dalszej rywalizacji.

13:23 – Kajakarstwo: Za nami ostatni dzisiejszy polski start w kajakarstwie. Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska awansowały do półfinału konkurencji C2 500m wygrywając swój ćwierćfinał!

13:07 – Siatkówka: Niestety, Mateusz Bieniek nie zagra już na igrzyskach..

12:53 – Lekkoatletyka: Albert Komański był ostatnim polskim biegaczem, który zaprezentował się w sesji porannej. Polak w repasażu biegu na 200m zajął dopiero 5 miejsce z czasem 20,90s i pożegnał się z igrzyskami.

12:49 – Lekkoatletyka: Marcin Krukowski na 14 miejscu kończy eliminacje w rzucie oszczepem. Polak w najlepszej próbie uzyskał 82,34m. Cyprian Mrzygłód zajął 23 lokatę (78,50m).

12:42 – Kajakarstwo: Anna Puławska i Karolina Naja po świetnym finiszu także meldują się w półfinale!

12:32 – Kajakarstwo: Martyna Klatt i Helena Wiśniewska bardzo pewnie awansują do półfinału konkurencji K2 500m z 1 miejsca! Przed nami jeszcze start Karoliny Nai i Anny Puławskiej.

12:21 – Lekkoatletyka: Trwają eliminacje grupy B w rzucie oszczepem. Niestety Marcin Krukowski po 2 próbach z wynikiem 81,37m znajduje się na lokacie, która nie daje szans na finał. Cyprian Mrzygłód rzucił jedynie 78,50m, ale on ma jeszcze 2 próby przed sobą.

12:14 – Lekkoatletyka: Ostatnia próba Horowskiej spalona. Polka została sklasyfikowana dopiero na 27 miejscu.

11:56 – Lekkoatletyka: Nikola Horowska w 2 próbie skoczyła 6,31m w eliminacjach skoku w dal. Do finału potrzebny będzie jednak lepszy rezultat.

11:53 – Kajakarstwo: Jakub Stepun i Przemysław Korsak w półfinale konkurencji K2 500m! Polacy wygrali swój wyścig! Decydował fotofinisz.

11:32 – Lekkoatletyka: Niestety, Justyna Świety-Ersetic mimo bardzo dobrego biegu nie awansuje do półfinału.

11:23 – Lekkoatletyka: Justyna Święty-Ersetic z szansą na półfinał w biegu na 400m. Polka była druga w repasażu z czasem 50,89s!

11:19 – Lekkoatletyka: Dawid Wegner zakończył udział w eliminacjach rzutu oszczepem z wynikiem 76,89m. Słaby rezultat, bez szans na finał.

11:16 – Lekkoatletyka: Bez Polaków w półfinałach płotków. Jakub Szymański zajął 4 lokatę w swoim biegu (13,63s).

11:14 – Zapasy: Wiktoria wykonała świetną akcję za 4 punkty, ale sędziowie uznali, że Polka była już poza strefą i zamiast punktów dla Polki był punkt dla Turczynki oraz drugi za przegrany challenge.. Ostatecznie Polka mimo ambitnej walki do końca przegrała 3:4.

11:08 – Zapasy: Na półmetku walki Wiktoria Chołuj przegrywa 0:1.

11:07 – Lekkoatletyka: Damian Czykier również bez awansu do półfinału na 110m ppł. Polak zajął 5 miejsce z czasem 13,73s. Pamiętajmy jednak, że nasz płotkarz zmaga się z kontuzją.

11:03 – Kajakarstwo: Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska w eliminacjach konkurencji C2 500m zajęły 3 miejsce, a awans do półfinału uzyskały najlepsze dwie dwójki. Polki popłyną zatem w dzisiejszym ćwierćfinale.

11:01 – Zapasy: Czas na walkę repasażową Wiktorii Chołuj! Rywalką Polki Turczynka Tosun.

10:57 – Lekkoatletyka: Krzysztof Kiljan zajął 6 miejsce w repasażu z czasem 13.73s i kończy swój udział w igrzysakch.

10:35 – Lekkoatletyka: Klaudia Kazimierska bardzo pewnie, z 4 miejsca zapewnia sobie bezpośredni awans do półfinału!

10:23 – Lekkoatletyka: Weronika Lizakowska na 5 miejscu kończy bieg eliminacyjny i awansuje do półfinału! Polka pobiła rekord życiowy, od teraz wynosi on 4:01.54!

10:11 – Lekkoatletyka: Aleksandra Płocińska przez długi czas trzymała się czołowej grupy, ale później nie wytrzymała tempa rywalek i zajęła 14 miejsce w eliminacjach na 1500m. Polkę zobaczymy jeszcze w repasażu.

10:03 – Kajakarstwo: Polska czwórka w składzie: Naja, Puławska, Putto, Kąkol dopłynęła na metę na 3 miejscu i melduje się w finale. Biało-Czerwone napędziły nam nieco strachu, ponieważ zostały na starcie i później musiały gonić rywalki.

9:25 – Zaczynamy relację! Już za nieco ponad pół godziny rozpoczniemy zmagania w kajakarstwie i lekkoatletyce.