Polscy strzelcy świetnie spisują się podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Korei. Michał Chojnowski został wicemistrzem świata w konkurencji karabin dowolny 60. strzałów leżąc. Drużyna w składzie: Maciej Ogórek, Wiktor Sajdak i Michał Chojnowski również wystrzelała srebro.

Wicemistrzostwo świata Michała Chojnowskiego!

Chojnowski swoje najlepsze strzały z pięćdziesięciu metrów oddał w piątej (104,6) i szóstej serii (105,1). Łącznie jego dorobek punktowy wyniósł 624,2, co dało mu drugie miejsce. Polak minimalnie przegrał z Norwegiem Jensem Olsrudem Oestli, który zgromadził 625 oczek. Trzeci był Amerykanin Braden Wayne Peiser – 623,2. Na jedenastym miejscu zmagania zakończył Wiktor Sajdak – 619,7, a na osiemnastym Maciej Ogórek – 616. Warto dodać, że Chojnowski w Korei zdobył już łącznie trzy medale: dwa drużynowe i jeden indywidualny.

Osrebrzona drużyna panów!

Poza świetną postawą indywidualnie Michała Chojnowskiego dzielnie walczyli także panowie w drużynie. Maciej Ogórek, Wiktor Sajdak i właśnie wyżej wspomniany Chojnowski zagwarantowali sobie srebrny krążek. Cała trójka strzelała bardzo dobrze, co po zsumowaniu ich wszystkich wyników uplasowało ich na drugiej lokacie. Najwięcej punktów, bo aż 624,2 zdobył dla biało-czerwonych świeżo upieczony indywidualnie wicemistrz świata Chojnowski. Cenne oczka dołożył też Sajdak – 619,7 oraz Ogórek – 616. Łącznie złożyło się to na 1859,9 pkt. Polacy do zwycięskich Węgrów stracili 3,3 pkt. Na trzecim stopniu podium znaleźli się Amerykanie z dorobkiem 1859 pkt. Dla polskiej drużyny jest to już drugi medal wywalczony na tych mistrzostwach. Wcześniej nasi juniorzy zostali Mistrzami Świata w konkurencji karabin trzy postawy.

Finał Mai Gawendy w konkurencji karabin trzy postawy!

Nie można zapomnieć też o finale polskiej juniorki, która zdobyła 587 punktów w eliminacjach, co zapewniło jej awans do finału. W nim Polka ustrzeliła 397,6 pkt, co pozwoliło jej zająć ósme miejsce. Mistrzynią świata w tej konkurencji została Szwajcarka Vivien Joy Jaeggi z wynikiem 457,3 pkt, a wicemistrzynią reprezentantka Kazachstanu Arina Altukhova – 455,7.