Radomiak Radom przegrał 1:2 przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze w inauguracyjnym meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Gospodarze prowadzili po golu Leandro, ale Zabrzanie w końcówce odwrócili losy spotkania.

Czwartą kolejkę PKO BP Ekstraklasy 2024/25 zaczynaliśmy w Radomiu, gdzie Radomiak podejmował Górnika Zabrze. W poprzedniej kolejce Zabrzanie pokonali 1:0 Pogoń Szczecin, a Biało-Zieloni pauzowali ze względu na mecz Śląska Wrocław w europejskich pucharach.

Pierwsze minuty spotkania miały dosyć spokojny przebieg. Od 30. minuty gospodarze oddali kilka niezłych strzałów ale dobrze w bramce się spisywał Michał Szromnik. Do przerwy w Radomiu mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron otworzył się w końcu wynik spotkania. W 58. minucie błąd w rozegraniu popełnił Nascimento. a piłkę przejął Leandro, który następnie pokonał Szromnika (1:0). Gospodarze mogli powiększyć przewagę, ale wtedy to goście niespodziewanie doszli do głosu. W 73. minucie Erik Janža wrzucił do Luki Zahovicia, która po uderzeniu głową wyrównał stan spotkania (1:1). Nie minęło dziesięć minut, a zespół z Górnego Śląska wyszedł na prowadzenie po strzale Norberta Wojtuszka (1:2). Radomiak do końca szukał gola wyrównującego, ale bezskutecznie i ostatecznie 3  punkty pojechały do Zabrza.

Radomiak Radom – Górnik Zabrze 1:2 (0:0)

Bramki: Leandro 58 – Zahivić 73, Wojtuszek 82