W Krakowie na torze Kolna rozpoczęły się młodzieżowe mistrzostwa Europy w kajakarstwie górskim. Dziś rozegrano m.in. finały w drużynach kajakowych. Najwyższą lokatę zajęli Tadeusz Kuchno, Michał Ciągło i Marcin Kościukiewicz.

Czwartek rozpoczął się od eliminacji w konkurencji K1, zarówno u juniorów, jak i młodzieżowców. Biało-Czerwoni w licznym gronie zameldowali się w półfinałach indywidualnych. Wśród panów w kategorii U23 najwyższe miejsce zajął Tadeusz Kuchno – 13 lokata. Z pierwszego przejazdu awans uzyskał także Michał Ciągło – 18 miejsce. Niestety Marcin Kościukiewicz nie dołączył do swoich kolegów, zajmując najpierw 34, a następnie 17 miejsce. Awans do półfinału wśród pań wywalczyła natomiast Dominika Brzeska, mimo że w eliminacjach nie zachwyciła – 17 pozycja. Dołączyć do niej chciała Dominika Danek, ale druga z Polek zajęła 24 miejsce w 1 przejeździe oraz pechowe, 11 w drugim.

Lepiej powiodło się naszym juniorkom z Hanią Danek na czele. Wicemistrzyni świata zajęła 9 lokatę w eliminacjach i pewnie awansowała do półfinału. Pozostałe nasze zawodniczki poprawiły się w 2 przejazdach, a lokaty w dziesiątce dały Zuzannie Piprek i Aleksandrze Dusik przepustkę do półfinału. Wśród juniorów awans z pierwszego przejazdu uzyskał Joachim Jabłoński (18 miejsce), a z drugiego Mateusz Hamerski (5 miejsce). Odpadł Marek Kulczycki (11 miejsce).

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się rywalizacja o medale w drużynach. Dobrze spisali się nasi młodzieżowcy w składzie: Tadeusz Kuchno, Michał Ciągło i Marcin Kościukiewicz. Biało-Czerwoni po swoim przejeździe zajmowali 2 lokatę, ale później lepsze czasy uzyskały jeszcze drużyny z Wielkiej Brytanii i Francji, przez co nasi kajakarze musieli zadowolić się 4 miejscem. Do zwycięzców (Wielka Brytania) Polacy stracili 5,02s, natomiast do podium 2,41s.

Tak wysokich miejsc nie udało się wywalczyć pozostałym naszym drużynom. Dominika Brzeska, Dominika Danek i Hanna Danek (K-3 U23) zajęły ostatnie, 10 miejsce, a wszystko to przez ominięcie bramki. W drużynach juniorskich lepiej wypadła płeć piękna. Niezwykle zapracowana dziś Hanna Danek, Zuzanna Piprek i Aleksandra Dusik uplasowały się na 5 lokacie, natomiast Joachim Jabłoński, Marek Kulczycki i Mateusz Hamerski zajęli 7 miejsce.

Jutro swoje starty rozpoczną kanadyjkarze, a wśród nich m.in. Szymon Nowobilski i Krzysztof Książek.