Kolejny sukces Hani Danek na imprezie mistrzowskiej! Polka w lipcu została wicemistrzynią świata juniorek, a teraz sięgneła po złoto Mistrzostw Europy!

17-latka rozpoczęła dzisiejsze zmagania od zajęcia 4 lokaty w półfinale z czasem 105.99s. Najszybciej tor pokonała Niemka Mina Blume, do której Polka straciła 4.81s. Do finału nie awansowały pozostałe nasze reprezentantki. Zuzanna Piprek zajęła 14 lokatę, natomiast Aleksandra Dusik była 25. W finałowym przejeździe kajakarki startowały w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc w półfinale. Hanna Danek pokonała tor bezbłędnie, podobnie jak podczas półfinału. Tym razem jednak Biało-Czerwona uzyskała zdecydowanie lepszy czas – 100.34s i objęła prowadzenie, wyprzedzając o 1,52s Czeszkę Barę Galuskovą. Kolejne rywalki nie radziły sobie tak dobrze jak Polka i żadna z nich nie wyprzedziła nie tylko Hani, ale także Czeszki. Tym samym Hania Danek została Mistrzynią Europy juniorek! Srebro trafiło do wspomnianej Galuskovej, a brąz do kolejnej z Czeszek – Markety Hojdovej.

W finale oglądaliśmy dziś jeszcze Dominikę Brzeską, która startowała wśrod zawodniczek do lat 23, również w konkurencji K1. Polka w półfinale była ósma, a awans uzyskiwało 12 kajakarek. Niestety w finale Brzeska minęła bramkę, co skutkowało 50 sekundami kary i ostatecznie 10 lokatą. Na półfinałach udział zakończyli Michał Ciągło (14 miejsce, U23), Tadeusz Kuchno (21 miejsce, U23), Joachim Jabłoński (18 miejsce, juniorzy) i Mateusz Hamerski (29 miejsce, juniorzy).