Lech Poznań pokonał na wyjeździe 1:0 Zagłębie Lubin w drugim niedzielnym meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Gola na wagę trzech punktów dla Kolejorza zdobył Adonis Sousa.

Oba zespoły przeciętnie zaczęły nowy sezon. Po czterech kolejkach Zagłębie mialo pięć punktów jedno zwycięstwo na koncie, a Lech o dwa punkty więcej. Na stadionie w Lubinie piłkarze Kolejorza mogli liczyć na kilkutysięczne wsparcie swoich kibiców, co zapewne pomogło w odniesieniu zwycięstwa.

Od pierwszych minutach gra toczyła się głównie z przewagą drużyny ze stolicy Wielkopolski, które już w 19. minucie wyszła na prowadzenie. Lechici rozegrali szybką akcją, którą mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wykończył Afonso Sousa (0:1). Zagłębie w odpowiedzi nieco ruszyło do przodu przed przerwą, ale bez poważniejszego zagrożenia dla bramki Bartosza Mrozka.

Druga połowa spotkania przebiegala podobnie. Lech zamiast szukać drugiej bramki oddał inicjatywę rywalom, który szukali wyrównania. Miedziowi atakowali coraz odważniej, ale pomiędzy słupkami świetnie spisywał się Bartosz Mrozek. Mimo doliczonych aż ośmiu minut wynik spotkania się już nie zmienił. Podopieczni Nielsa Friederiksena wywieźli z Lubina cenne trzy punkty i po drugi raz z rzędu zachowali czyste konto.

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 0:1 (0:1)

Bramki: Sousa 19